منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فروش ماشین های استخراج ارز دیجیتال در روسیه متوقف شده است

فروش ماشین های استخراج ارز دیجیتال در روسیه متوقف شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فروش ماشین های استخراج ارز دیجیتال در روسیه متوقف شده است

اوج فروش دستگاه های استخراج ارز دیجیتال در روسیه

گزارش جدیدی از کومرسانت نشان داد که فروش ماشین‌های استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال در روسیه در سه ماهه چهارم سال 2022 به سرعت افزایش یافته است، روندی که با وجود قیمت بی‌نظم دارایی دیجیتال با تقاضای مجدد همراه است. این افزایش قابل توجه نیز به دلیل هزینه ارزان تجهیزات و برق است. Chilcot که یکی از توزیع کنندگان رسمی تجهیزات استخراج ارز دیجیتال در روسیه است، در دو ماه اول سه ماهه چهارم فروش بیشتری نسبت به کل سه ماهه سوم داشته است.

تنها در 9 ماهه اول فروش این شرکت 65 درصد بیشتر از سال گذشته بوده است. بر اساس داده های Chilcot، قیمت دستگاه های استخراج ارز دیجیتال در ماه های آگوست و اکتبر تقریباً 20 درصد کاهش یافت. با این حال، قیمت ها در طول یک ماه گذشته ثابت مانده است. این فروشنده تجهیزات معدن نیز متوجه شد که خرید تجهیزات خود در یک تراکنش نسبت به ابتدای سال 30 درصد افزایش داشته است. ولادیسلاو آنتونوف، تحلیلگر مالی بیت ریور معتقد است که قیمت دکل های معدنی ASIC که نزدیک به هزینه های تولید هستند، نقطه ورود خوبی برای سرمایه گذاری است. اگرچه قیمت بیت کوین در حال حاضر نزدیک به پایین ترین سطح خود در دو سال اخیر است، اما هش ریت در حدود 240 میلیون تراش در ثانیه باقی مانده است. اما درآمد روسیه از استخراج ارز دیجیتال اخیرا چندین برابر افزایش یافته است.

این را بکباف، یکی از بنیانگذاران Xive نیز اعلام کرد که گفت:

افزایش محبوبیت بیت کوین به دلیل روسیه است. برق ارزان برای خانوارها و مشاغل در برخی مناطق، قیمت ارزان دستگاه های ASIC، تحریم ها، فرصت های کمتر برای سرمایه گذاری، شایستگی افراد با فناوری پیشرفته، استخراج بیت کوین را به یک صنعت بسیار جذاب در روسیه تبدیل کرده است. آخرین پیشرفت ماه ها پس از آن صورت می گیرد که بانک روسیه و وزارت دارایی فدراسیون روسیه (MiFin) به توافقی مبنی بر اجازه استخراج ارزهای دیجیتال در مناطق غنی از انرژی و ممنوعیت آن در مناطق فقیر از انرژی دست یافتند.

اخیراً لایحه‌ای در دومای دولتی روسیه در مورد قانونی کردن فعالیت‌های استخراج ارز دیجیتال و فروش دارایی‌های رمزنگاری شده ارائه شده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.