منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فدرال رزرو: روند کاهش تورم آغاز شده است

فدرال رزرو: روند کاهش تورم آغاز شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فدرال رزرو: روند کاهش تورم آغاز شده است

جی پاول در گفتگو با دیوید روبنشتاین، بنیانگذار گروه کارلایل، گفت که در حالی که “فرایند کاهش تورم” آغاز شده است، مدت زیادی طول می کشد تا فدرال رزرو آمریکا آماده اعلام پیروزی در مبارزه با افزایش قیمت ها شود.
روبنشتاین در این مصاحبه وقت خود را تلف نکرد و پرسید که آیا گزارش جمعه گذشته (517000 شغل اضافه شده) می تواند تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ وجوه فدرال را تنها تا 25 واحد پایه تغییر دهد یا خیر. پاول گفت که این خبر احتمالاً اهمیتی نداشت.

کنفرانس مطبوعاتی هفته گذشته پاول پس از نشست به دلیل افزایش چشمگیر در بازارهای سنتی و بیت کوین (BTC) قابل توجه بود زیرا او گفت: «فرایند کاهش تورم آغاز شده است». او بعدازظهر سه‌شنبه روی این بیانیه ایستاد، اما تاکید کرد که این روند تازه شروع شده است و به افزایش نرخ‌های بیشتری نیاز است.

به طور کلی، به سختی می توان اظهارات پاول را نادرست خواند، اما با توجه به اینکه این اولین فرصت رئیس فدرال رزرو برای صحبت علنی از زمان گزارش مشاغل روز جمعه بود، بازارها ممکن است انتظار تمایل بیشتری را داشته باشند. با این حال، بیت کوین از زمان شروع مصاحبه حدود 300 دلار افزایش یافته است و اکنون با قیمت 23300 دلار معامله می شود. بازدهی اسکناس 10 ساله به 3.61 درصد رسید، چهار واحد پایه کمتر.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.