منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • عواقب علاقه مجدد نهنگ ها به دوج چه خواهد بود؟

عواقب علاقه مجدد نهنگ ها به دوج چه خواهد بود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
عواقب علاقه مجدد نهنگ ها به دوج چه خواهد بود؟

با شرایط نزولی بازار که تجربه کرده ایم، Dogecoin (DOGE) نتوانسته است سرمایه گذاران خود را راضی کند. داده ها نشان می دهد که قیمت این ارز دیجیتال در هفت روز گذشته بیش از 15 درصد کاهش داشته است. ارزش بازار فعلی دوج حدود 11.6 میلیارد دلار است.

با توجه به Valx و به نقل از ambcrtpyo، با وجود بازده منفی، Dogecoin همچنان در بین نهنگ ها محبوب است. بر اساس داده های سرویس WhaleStats، DOJ در بین 10 ارزی است که در روز گذشته توسط 100 نهنگ بزرگ ارز دیجیتال در شبکه BSC بیشترین خرید را داشته اند.

نکته جالب دیگر موضع دوج در مورد تسلط اجتماعی بود. این میم کوین معروف پس از توکن QUACK و بالاتر از شیبا اینو در رتبه دوم قرار گرفت.

نشانه ها را از نظر تسلط اجتماعی رتبه بندی کنید
نشانه ها را از نظر تسلط اجتماعی رتبه بندی کنید

در ادامه، داده های وبسایت Santiment نشان می دهد که با وجود علاقه مردم عادی و نهنگ ها به این ارز، ممکن است روزهای سختی در انتظار دارندگان این سکه باشد. MVRV دوج (نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی بازار) در هفته گذشته کاهش یافت.

این نکته در کنار کاهش تعداد آدرس‌های شبکه فعال در یک ماه گذشته، نشانه‌های منفی برای بلاک چین دوج است.

تعداد نشانگرهای شبکه فعال
تعداد نشانگرهای شبکه فعال

از سوی دیگر، نگاهی به وضعیت نرخ سرمایه گذاری این ارز دیجیتال در صرافی بایننس نشان می دهد که چرا نهنگ ها به این ارز اعتماد دارند. نرخ سرمایه دوج طی هفته گذشته در بازار مشتقه افزایش یافت.

علاوه بر این، شاخص سرعت این سکه نیز افزایش یافت. این موضوع می تواند به معنای تغییر روند در روزهای آینده باشد.

شاخص MVRV به نرخ تامین مالی
شاخص MVRV به نرخ تامین مالی

شاخص های فنی تصویر روشنی از آینده کوتاه مدت این ارز به دست نمی دهند. شاخص قدرت نسبی (RSI) و شاخص جریان پول (MFI) شاهد کاهش جزئی بودند که نشانه‌های نزولی هستند.

علاوه بر این، نشانگر MACD نیز در الگوی متقاطع نزولی است. طبق اندیکاتور Bollinger Bands، Dogecoin در یک منطقه تنگ قرار دارد که احتمال افزایش قیمت Dogecoin را کاهش می‌دهد.

نمودار قیمت دوج کوین در کنار اندیکاتورهای فنی
نمودار قیمت دوج کوین در کنار اندیکاتورهای فنی

با این وجود، نوار میانگین متحرک نمایی امکان صعود را نشان می دهد. میانگین متحرک نمایی کوتاه مدت (20 روز) در حال حاضر کمی بالاتر از میانگین متحرک 55 روزه است.