منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • علامت صعودی: بیش از 700 میلیون دلار بیت کوین در روز گذشته از صرافی Coinbase خارج شد

علامت صعودی: بیش از 700 میلیون دلار بیت کوین در روز گذشته از صرافی Coinbase خارج شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
علامت صعودی: بیش از 700 میلیون دلار بیت کوین در روز گذشته از صرافی Coinbase خارج شد

بازارهای نزولی معمولاً زمان زیادی طول می کشد تا به پایان برسد، پایین ها به کندی شکل می گیرند و ترس و ناامیدی معامله گران می تواند ماه ها ادامه داشته باشد. با این حال، از منظر تاریخی، برخی از تحلیلگران خروج حجم قابل توجهی از بیت کوین از صرافی ها و ورود سرمایه گذاران بزرگ به دوره انباشت را نشانه مهمی از آغاز روند صعودی در بازار می دانند.

طبق گزارش CNBC، داده‌های CryptoQuant نشان می‌دهد که نزدیک به 40000 بیت کوین (خالص) از Coinbase، یکی از محبوب‌ترین صرافی‌ها در بین سرمایه‌گذاران نهادی، در روز سه‌شنبه، 18 اکتبر برداشته شده است.

این خروج بیت کوین بزرگترین خروج سرمایه در میان صرافی های ارز دیجیتال از زمان سقوط بزرگ بازار در ژوئن سال جاری، دومین خروجی بزرگ تا کنون بود.

داده های شاخص «حرکت خالص بیت کوین مبادلات» نشان می دهد که سرمایه گذاران دارایی های خود را از صرافی ها خارج می کنند و از دوره فروش به دوره انباشت می روند.

نمودار انتقال خالص بیت کوین از صرافی ها
نمودار انتقال خالص مبادلات بیت کوین (برای مشاهده شاخص یوروویژن روی تصویر کلیک کنید).

به گفته مارتن رگترشات، تحلیلگر Cryptocoin، ارزش بیت کوین های برداشت شده در روز سه شنبه با تراکنش های دسته ای 122 بیت کوین بیش از 700 میلیون دلار بود. به گفته وی، این یک الگوی آشناست که در طول دوره صعودی سال 2021 چندین بار تکرار شده است.

رگترشات ادامه داد که این تراکنش ها احتمالاً معاملات خارج از بورس (OTC) بوده و بنابراین ممکن است بر قیمت بیت کوین تأثیری نداشته باشد.

بیت کوین در روز سه شنبه با 1.5 درصد کاهش نسبت به روز گذشته، با 19233 دلار معامله شد. قیمت اتریوم نیز در همین مدت با 1.7 درصد کاهش به 1301 دلار رسید. هر دو دارایی در یک ماه گذشته با نوسانات کمی در یک محدوده محدود حرکت کرده اند.

اگرچه همبستگی بین بیت کوین و بازار سهام نسبت به بالاترین حد خود در ماه گذشته کاهش یافته است، اما این همبستگی هنوز به اوج خود نزدیک است. در نتیجه، قیمت Bincoin هنوز عمدتاً تحت تأثیر عوامل کلان اقتصادی مانند انتشار داده‌های کلیدی اقتصادی (نرخ تورم) و سیاست‌های پولی بانک فدرال رزرو آمریکا است. البته نوسانات پایین غیرمعمول قیمت بیت کوین در روزهای اخیر توجه بازار ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است.

کلارا مدالی، مدیر تحقیقات مجموعه کایکو، گفت:

بیت کوین از اوایل ژوئن حرکت قابل توجهی نداشته است و قیمت در محدوده کمتری نسبت به قبل در نوسان بوده است. با توجه به پایین بودن قیمت بیت کوین، حجم معاملات از زمان اوج گرفتن قیمت در سال گذشته، نسبتاً ثابت مانده است. برخلاف کاهش روزافزون نوسانات در ماه سپتامبر، حجم معاملات کاهش قابل توجهی نداشت.

از سوی دیگر، شاخص‌های عمده بورس در صبح روز سه‌شنبه روند صعودی داشتند. بر اساس گزارش فکت ست، عملکرد سهام شرکت های ارز دیجیتال در این روز بیشتر مثبت بود. البته به جز بانک سیلورگیت که درآمدهایش در روز سه شنبه در بحبوحه عدم علاقه اخیر سرمایه گذاران به بازار ارزهای دیجیتال ضعیف تر از حد انتظار بود.