منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • طرح جدید «سوشی» توکونومیک برای حل بحران نقدینگی چیست؟

طرح جدید «سوشی» توکونومیک برای حل بحران نقدینگی چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
طرح جدید «سوشی» توکونومیک برای حل بحران نقدینگی چیست؟

در 30 دسامبر، جرد گری، مدیر عامل SushiSwap، توکونومیک های جدیدی را برای احیای این پورت پس از بحران نقدینگی ارائه کرد.

به گفته والکس و به نقل از کریپتو اسلیت، گری قبلاً با اعلام وضعیت وخیم خزانه پروتکل و نیاز به تخصیص تمام هزینه های تراکنش جمع آوری شده به خزانه تا اطلاع ثانوی، جامعه کاربران سوشی را خشمگین کرد. با توجه به پیام گری، خزانه سوشی سوآپ تنها مسئول هزینه های 1.5 سال آینده این پروتکل با روند فعلی است. او این راه حل را تا زمانی که جزئیات توکن سوشی جدید (SUSHI) تایید شود، پیشنهاد کرد.

به گفته گری، سوشی سواپ در 12 ماه گذشته 30 میلیون دلار از مشوق های پرداخت شده به ارائه دهندگان نقدینگی ضرر کرده است. گری این روش را پایدار نمی داند و می خواهد آن را ریست کند.

این به این دلیل است که توکنومیک فعلی به طور نامتناسبی توکن های تولید شده را بین ارائه دهندگان نقدینگی و بازیکنان توکن سوشی تقسیم می کند. تحقیقات نشان می‌دهد که تنها ۲ درصد از آدرس‌هایی که استیک سوشی ارائه می‌دهند، پول نقد نیز ارائه می‌دهند. بنابراین، گری می خواهد این نسبت به نفع تامین کنندگان نقدینگی تغییر کند.

پیشنهاد جارد گری دیدگاهی پایدار از مشوق‌های نقدینگی دارد که با رشد پروتکل و افزایش حجم مبادلات افزایش می‌یابد. علاوه بر این، مدل جدید Tokonomics به دنبال یافتن برنامه‌های کاربردی جدید برای توکن SUSHI است که بیشترین ایجاد ارزش را برای ذینفعان به ارمغان می‌آورد.

مدل اقتصاد توکن جدید شامل قفل‌های زمانی طبقه‌بندی شده برای پاداش‌های مبتنی بر انتشار، روش سوزاندن توکن و مکانیزم قفل نقدینگی برای حمایت از قیمت است.

مهم ترین تغییر اما بدون شک عدم اشتراک دارندگان سوشی استیک (xSUSHI) از درآمد پروتکل است. در عوض، طبق پیشنهاد جدید، دارندگان xSUSHI فقط واجد شرایط دریافت جوایز در قالب توکن‌های SUSHI خواهند بود.

مقدار جوایز به مدت زمان قفل شدن توکن بستگی دارد. هر چه این زمان طولانی تر باشد، پاداش بالاتر خواهد بود. کاربران می توانند توکن های خود را قبل از دوره قفل خارج کنند، اما برداشت زودهنگام منجر به از دست دادن پاداش خواهد شد.

علاوه بر این، ارائه دهندگان نقدینگی سهمی از کارمزد تراکنش 0.05 درصدی در بورس سوشی خواهند داشت. بیشترین سهم از جوایز متعلق به استخرهایی خواهد بود که بیشترین حجم تراکنش را دارند. بنابراین، پاداش ها متناسب با سهم توکن های LP در درآمد پلتفرم خواهد بود.

SushiSwap همچنین بخشی از درآمد خود را برای بازخرید و توکن سازی Sosi Token اصلی خود از بازار اختصاص خواهد داد.

در نهایت، برای کاهش تورم، بازده سالانه سوشی توکن استیک به 1 تا 3 درصد کاهش می‌یابد تا عرضه متعادل شود.

هدف اصلی این تغییر تشویق کاربران به مشارکت بیشتر و جلوگیری از سوء استفاده است.

(1 امتیاز) – 5.5