منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • صرافی FTX وضعیت بحرانی در بازار ارزهای دیجیتال

صرافی FTX وضعیت بحرانی در بازار ارزهای دیجیتال

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
صرافی FTX وضعیت بحرانی در بازار ارزهای دیجیتال

بازار کریپتو بدتر از صرافی FTX دوام آورد

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین آلیس، سقوط Mt.Gox را با FTX مقایسه کرد تا مشخص کند ورشکستگی FTX چگونه بر اکوسیستم کریپتو تأثیر می گذارد. نتیجه گیری شد که صرافی FTX بخش نسبتاً کوچکتری از صنعت کریپتو را نسبت به Mt نشان می دهد. Gox در آن زمان و صنعت باید قوی تر از همیشه بازگردد.

در یک موضوع توییتری در 23 نوامبر، اریک جاردین، رئیس Alisys China Research، مقایسه خود را با نگاهی به سهم بازار این دو شرکت آغاز کرد و دریافت که Mt.Gox به طور متوسط ​​46٪ از کل ورودی صرافی ها در سال 2014 را تشکیل می داد، در حالی که صرافی FTX حدود 13 درصد از کل ورودی های مبادله ای را تشکیل می دهد. جاردین در سال 2014، زمانی که صرافی Mt.Gox سقوط کرد، خاطرنشان کرد که صرافی‌های متمرکز (CEX) تنها بازیکنان بازی هستند. در همین حال، تا پایان سال 2022، تقریباً نیمی از کل جریان های مبادله ای توسط صرافی های غیرمتمرکز (DEX) مانند UniSwap و Kroo پردازش می شد. با این حال، Jardine خاطرنشان کرد که صرافی FTX به آرامی سهم بازار را به دست آورده است، در حالی که صرافی Mt.Gox شاهد کاهش مداوم در سهم بازار خود بوده است.

طی یک دوره رشد در حوزه ارزهای دیجیتال، صرافی Mt.Gox به تدریج سهم خود را در صرافی های رقیب از دست داد و درصد تراکنش های آن نسبت به تعداد کل تراکنش های بازار به طور پیوسته کاهش یافت. از سوی دیگر، صرافی FTX به تدریج سهم بیشتری از کل معاملات بازار را به خود منتقل کرد و رشد کرد. با این حال، Jardine به این نتیجه رسید که Mt.Gox در زمانی که صرافی‌های متمرکز بر بازار تسلط داشتند، مهم‌ترین و بزرگ‌ترین صرافی بود و آن را به بخش بزرگ‌تری از اکوسیستم کریپتو در زمان فروپاشی آن نسبت به FTX تبدیل کرد. جاردین سپس به بهبود صنعت کریپتو پس از فروپاشی صرافی Mt.Gox نگاه کرد و دریافت که در حالی که حجم تراکنش در زنجیره برای یک سال یا بیشتر راکد بود، فعالیت به زودی دوباره افزایش یافت.

در فوریه 2014، صرافی Mt.Gox معاملات را به حالت تعلیق درآورد، وب سایت خود را تعطیل کرد و پس از از دست دادن 850000 بیت کوین در یک هک، اعلام ورشکستگی کرد.

مشتریانی که ارز دیجیتال را در صرافی نگه داشته اند هنوز وجوه خود را دریافت نکرده اند، اما رئیس صرافی Mt.Gox در 6 اکتبر امسال اعلام کرد که طلبکاران تا 10 ژانویه 2023 فرصت دارند راهی برای بازپرداخت 150000 بیت کوین گزارش شده پیدا کنند. آنها قدرت انتخاب دارند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)