منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • صرافی FTX به دنبال بازیابی وجوه اهدایی به دموکرات ها است

صرافی FTX به دنبال بازیابی وجوه اهدایی به دموکرات ها است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
صرافی FTX به دنبال بازیابی وجوه اهدایی به دموکرات ها است

صرافی محبوب ارزهای دیجیتال FTX که در ماه نوامبر اعلام ورشکستگی کرد، به دنبال بازگرداندن «کمک‌های مالی یا پرداخت‌های دیگر» انجام شده توسط مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید است.

در بیانیه ای که یکشنبه منتشر شد، مدیر عامل تازه منصوب شده FTX، جان جی. Ray III گفت که این شرکت در حال پیگیری وجوهی است که به طور داوطلبانه از طریق مجاری قانونی بازگردانده نشده اند. این شرکت همچنین به گیرندگانی که وجوه مربوط به FTX را به اشخاص ثالث، مانند موسسات خیریه اهدا کردند، هشدار داد که شرکت همچنان به دنبال بازپرداخت پول خواهد بود.

درخواست بازپرداخت پس از آن صورت می گیرد که صرافی FTX دچار افت شدید قیمت FTT، توکن مبادله ای آن شد. این حادثه باعث سقوط بازار سهام شد و نشان داد که دارایی کافی برای خروج مشتریان وجود ندارد. بانکمن-فرید بعداً دستگیر و به هشت جرم مالی از جمله کلاهبرداری از اوراق بهادار، پولشویی و تخلفات مالی متهم شد. او اعتراف کرده که بی گناه است و قرار است در اکتبر 2023 محاکمه شود.

بنکمن-فرید، که کمک کننده اصلی به نامزدهای دموکرات در چرخه انتخابات 2020 بود، متهم به سوء استفاده از میلیاردها دلار از سرمایه مشتری شد. او از این بودجه برای حمایت از شرکت تجاری خود Alameda Research، خرید املاک خصوصی و مشارکت در کمپین های سیاسی استفاده کرد. سام بنکمن-فرید نیز به نامزدهای جمهوری خواه کمک مالی کرده است، اگرچه او گفت این کمک ها “تاریک” بوده است، به این معنی که منبع این بودجه فاش نشده است.

طبق یک وب‌سایت عمومی که توسط OpenSecrets.org، یک سازمان غیرانتفاعی که بر امور مالی و لابی‌گری کمپین ایالات متحده نظارت می‌کند، بنکمن فرید، رایان سلامه، مدیرعامل سابق FTX و رئیس سابق مهندسی، نیشاد سینگ، بیش از 84 میلیون دلار پرداخت کردند. آنها به نامزدهای سیاسی و سازمان ها دلار اهدا کردند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.