منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • صرافی FTX از سیاستمداران خواست تا کمک های مالی را به شرکت بازگردانند

صرافی FTX از سیاستمداران خواست تا کمک های مالی را به شرکت بازگردانند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
صرافی FTX از سیاستمداران خواست تا کمک های مالی را به شرکت بازگردانند

صرافی محبوب ارزهای دیجیتال FTX که در ماه نوامبر اعلام ورشکستگی کرد، به دنبال بازگرداندن وجوهی است که توسط مدیر عامل سابق شرکت سام بنکمن-فرید یا سایر مدیران ارشد سابق FTX به عنوان “مشارکت یا پرداخت های دیگر” ارسال شده است.

به گزارش Valx و به نقل از Bein Crypto، بر اساس بیانیه صرافی FTX در روز یکشنبه، جان ری، مدیر عامل جدید این شرکت، اعلام کرد که FTX به دنبال بازگرداندن وجوهی است که به صورت داوطلبانه و از راه های قانونی بازگردانده نشده اند. ، این شرکت همچنین به دریافت کنندگان این کمک ها هشدار داد که در صورت عدم استرداد این مبالغ، پیگیری قانونی و مطالبه بازگشت با سود خواهند داشت. علاوه بر این، دریافت‌کنندگانی که این کمک‌ها را به سازمان‌های شخص ثالث مانند موسسات خیریه داده‌اند نیز باید آن‌ها را برگردانند.

این درخواست پس از اتفاقاتی که منجر به ورشکستگی صرافی FTX شد، مطرح شد. مدیر عامل سابق آن صرافی بعداً دستگیر شد و تنها به هشت فقره کلاهبرداری مالی متهم شد. او اتهامات خود را رد کرد و قرار است در اکتبر 2023 محاکمه شود.

بنکمن-فرید، که یکی از مشارکت کنندگان اصلی در مبارزات انتخاباتی حزب دموکرات در سال 2020 بود، متهم به سوء استفاده از میلیاردها دلار از سرمایه مشتری شد. او از دارایی های مشتری خود برای حمایت از سرمایه گذاری تجاری دیگر خود، Alameda Research، برای خرید املاک شخصی و کمک به کمپین های سیاسی استفاده کرده است. سام بنکمن-فرید ادعا می کند که علاوه بر نامزدهای دموکرات به نامزدهای جمهوری خواه نیز کمک کرده است. اگرچه وی اظهار داشت که منبع این کمک ها فاش نشده است.

بر اساس اطلاعات عمومی موجود در صفحه گسترده ای که توسط OpenSecrets نگهداری می شود، بنکمن-فرید، رایان سلامه – مدیر صرافی FTX – و نیشاد سینگ، مدیر ارشد مهندسی FTX، مجموعاً بیش از 84 نفر دارند. آنها میلیون ها دلار به سازمان ها اهدا کرده اند. و نامزدهای سیاسی

ماه گذشته، اسناد کمیسیون انتخابات فدرال نشان داد که چندین کارمند عالی رتبه صرافی FTX کمک های زیادی به کمپین جورج سانتوس، نماینده کنگره نیویورک کرده اند. سانتوس اکنون به دلیل ادعاهای نادرست درباره گذشته خود در معرض تیز افکار عمومی قرار دارد.

برخی از سیاستمداران کمک های دریافتی سام بنکمن-فرید را پس دادند. به عنوان مثال، Beto O’Rourke یک میلیون دلار کمک را درست قبل از اعلام ورشکستگی FTX برگرداند. دیگران، مانند سناتور دیک دوربین و کرستن گیلیبراند، اعلام کرده اند که مبلغی برابر با مبلغ دریافتی FTX اهدا خواهند کرد.

میزان کمک های دریافتی نامزدها و گروه های سیاسی مختلف از FTX و شرکت های وابسته به آن هنوز مشخص نیست و ممکن است تا مهلت تعیین شده توسط رهبری جدید FTX مشخص نباشد.

بیانیه این شرکت احتمالاً بر شخصیت‌های سیاسی برای بازگرداندن وجوه مرتبط با FTX فشار وارد می‌کند و ممکن است میزان تأثیرگذاری دنیای سیاسی از فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX را روشن کند.