منو سایت

صرافی ملی ارز دیجیتال روسیه

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
صرافی ملی ارز دیجیتال روسیه

صرافی ملی ارز دیجیتال روسیه

طبق گزارش ها، دومای دولتی روسیه کار بر روی پیش نویس قانونی را آغاز کرده است که می تواند به ایجاد یک صرافی ملی ارزهای دیجیتال کمک کند.

این پلتفرم نیاز به تایید بانک مرکزی و وزارت دارایی روسیه دارد. بانک مرکزی روسیه قبلاً موضع منفی خود را نسبت به صنعت ارزهای دیجیتال نشان داده است.

طبق گزارش محلی اخیر، دومای دولتی روسیه در نظر دارد اصلاحات خاصی را در قانون موجود در مورد دارایی های دیجیتال اعمال کند که می تواند به ایجاد یک صرافی ملی ارزهای دیجیتال در روسیه کمک کند. قانونگذاران قبلاً در اواسط نوامبر با فعالان بازار درباره این طرح بحث کردند.

سرگئی آلتوخوف، عضو کمیته سیاست اقتصادی دومای دولتی، این شایعات را تایید کرد و پیشنهاد کرد که بزرگترین کشور جهان از نظر مساحت باید بخش دارایی های دیجیتال را در آغوش بگیرد. وی افزود: مشکل اصلی این صنعت اما نبود قوانین مناسب است.

انکار وجود ارزهای دیجیتال منطقی نیست، مشکل این است که این دارایی ها در یک جریان بزرگ خارج از مقررات دولتی در گردش هستند. این مشکل منجر به فرار میلیاردها روبل از سیستم مالیاتی کشور می شود.

آناتولی آکساکوف، یکی از مدیران دومای دولتی، در ماه ژوئن اشاره کرد که روسیه می تواند یک پلت فرم ارز دیجیتال بر اساس استانداردهای بورس مسکو راه اندازی کند. وی همچنین گفت: چنین مکان معاملاتی تنها در صورتی باید وجود داشته باشد که بانک مرکزی نظارت دقیقی بر آن داشته باشد.

صرافی مسکو پیش نویس لایحه ای را از طرف بانک روسیه تهیه کرده است که می تواند تجارت دارایی های دیجیتال (DFA) را مجاز کند. همچنین نمایندگان وزارت دارایی و بانک مرکزی در نشست دومای دولتی و سهامداران بازار شرکت نکردند. پارلمان روسیه قصد دارد سندی را تهیه و برای مقامات ارسال کند تا آنها را از این ایده مطلع کرده و موضع آنها را مشخص کند.

وزارت دارایی و بانک روسیه باید با ایجاد این پلت فرم قبل از راه اندازی موافقت کنند. این موسسه بانکی بارها موضع منفی خود را نسبت به صنعت دارایی های دیجیتال نشان داده و حتی از دولت خواسته است تا تمام تلاش های ارزهای دیجیتال در قلمرو روسیه را ممنوع کند. اما دستورالعمل وزارتخانه چندان خصمانه نیست و نشان می‌دهد که مقررات بهتر از ممنوعیت آشکار چینی است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.