منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شرکت استخراج بیت کوین Core Scientific اعلام ورشکستگی خواهد کرد

شرکت استخراج بیت کوین Core Scientific اعلام ورشکستگی خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شرکت استخراج بیت کوین Core Scientific اعلام ورشکستگی خواهد کرد

بر اساس گزارش CNBC، Core Scientific، یکی از بزرگترین شرکت‌های استخراج بیت‌کوین که به صورت عمومی معامله می‌شود، قصد دارد امروز، 30 دسامبر، در ایالت تگزاس اعلام ورشکستگی کند. بر اساس اطلاعات دریافتی، طی این فرآیند، عملیات استخراج بیت کوین از این شرکت ادامه خواهد داشت.

به گفته والکس و به نقل از Coindesk، در حالی که بسیاری از شرکت های معدنی در طول چرخه رکود با مشکلات مالی دست و پنجه نرم کرده اند، Cor Scientific اولین شرکت دولتی است که اعلام ورشکستگی کرده است.

روز سه شنبه، 29 مارس، گزارش شد که شرکت استخراج بیت کوین Greenridge روش بازپرداخت وام خود از NYDIG را تغییر داده است. این توافقنامه تجدید ساختار بدهی به شرکت اجازه می دهد تا از ورشکستگی قریب الوقوع جلوگیری کند.

Compute North، یک مرکز داده بزرگ که میزبان بسیاری از عملیات استخراج است، در ماه سپتامبر اعلام ورشکستگی کرد. به گفته یکی از سرمایه گذاران این شرکت، ورشکستگی این شرکت به دلیل کاهش قیمت ارزهای دیجیتال پس از سقوط 3AC است. Marathon Digital، یکی از رقبای Core Scientific، گفت که انتظار دارد تنها نیمی از تقاضای 50 میلیون دلاری Compute North پرداخت شود.

در ماه اکتبر، بایننس مانی یک صندوق اضطراری 500 میلیون دلاری برای استخراج کنندگان تحت فشار ایجاد کرد. از سرمایه این صندوق، وام هایی با وثیقه دارایی های فیزیکی و ارزهای دیجیتال استخراج شده به این ماینرها داده می شود. شرکت «بیت مین» نیز صندوق مشابهی به مبلغ 250 میلیون دلار راه اندازی کرد.

سهام Core Scientific در سال گذشته 98 درصد کاهش یافته است. این رقم برای رقبای آن Riot Blockchain و Digital Marathon به ترتیب 83 و 88 درصد است.

در اوایل این ماه، بانک سرمایه گذاری B Riley به Scientific Core یک طرح سرمایه گذاری 72 میلیون دلاری پیشنهاد داد که آن را از ورشکستگی دور نگه می دارد. به گفته این بانک، بیشتر مشکلات این شرکت ناشی از اقدامات خود و قابل اصلاح است.

در اوایل نوامبر، بلومبرگ گزارش داد که دارندگان اوراق قرضه این شرکت در حال همکاری و مشاوره در مورد طرح بازسازی آن برای ارائه جایگزینی برای ورشکستگی هستند. در اواخر همان ماه، این شرکت اعلام کرد که سال را تنها با 32 میلیون دلار پول نقد به پایان رساند و هشدار داد که ممکن است به دلیل افزایش قیمت و هزینه انرژی و کاهش قیمت بیت کوین با بحران نقدینگی مواجه شود.

Cor Scientific هنوز جریان نقدی مثبتی دارد، اما سود آن تحت تاثیر بازار نزولی قرار گرفته است و نمی تواند هزینه تامین مالی تجهیزات استخراج را پوشش دهد.