منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شبکه ریپل قابلیت قراردادهای هوشمند را اضافه می کند

شبکه ریپل قابلیت قراردادهای هوشمند را اضافه می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شبکه ریپل قابلیت قراردادهای هوشمند را اضافه می کند

پس از اینکه یکی از کاربران توییتر ادعا کرد که شبکه پرداخت XRP ریپل هیچ مورد استفاده ای ندارد، مت همیلتون، متخصص XRP پاسخ داد. به گفته همیلتون، XRP روزانه برای پرداخت‌های بین‌المللی، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و کسب درآمد از وب و موارد دیگر استفاده می‌شود.

ماه گذشته، ریپل اعلام کرد که راه حل نقدینگی مبتنی بر رمزنگاری و نقدینگی (ODL) رشد فوق العاده ای داشته است و اکنون در تعداد رو به رشدی از بازارهای پرداخت جهانی از جمله آفریقا، اسرائیل، استرالیا، برزیل، آرژانتین، بلژیک، در دسترس است. سنگاپور، امارات متحده عربی و بریتانیا پشتیبانی می شوند. همچنین در ماه نوامبر، دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری Ripple، گفت که تعدادی NFT در حال حاضر بر روی XRPL ساخته شده اند.

همیلتون می افزاید که عملکرد NFT شبکه ریپل یک پایه مهم در توسعه قراردادهای هوشمند است. او ادامه می دهد:

تمام ویژگی‌های لازم (توکن‌های قابل تعویض، NFT، قابلیت چند امضا، مبادلات غیرمتمرکز) داخلی هستند. اما بله، قراردادهای هوشمند نیز در حال توسعه هستند.

در ماه اکتبر، یک پست وبلاگ از جامعه توسعه دهندگان Ripple اشاره کرد که این شرکت در حال کار بر روی فعال کردن قابلیت های قرارداد هوشمند در XRP Ledger (شبکه ریپل) است.

به گفته ریپل، شرکت توسعه بلاک چین Peersyst Technology در حال آزمایش یک زنجیره جانبی سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) برای XRPL است. هدف این پروژه این است که به توسعه دهندگان اتریوم (ETH) که با Solidity، زبان برنامه نویسی اولیه برای نوشتن قراردادهای هوشمند اتریوم، آشنایی دارند، اجازه دسترسی و ساخت بر روی شبکه XRPL را می دهد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.