منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سیگنال صعودی چینی برای بیت کوین؛ آیا بازگشت از 17000 دلار شروع می شود؟

سیگنال صعودی چینی برای بیت کوین؛ آیا بازگشت از 17000 دلار شروع می شود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سیگنال صعودی چینی برای بیت کوین؛ آیا بازگشت از 17000 دلار شروع می شود؟

برخی تحلیلگران می گویند بازگشایی تجارت در چین پس از لغو برخی از محدودیت های بلندمدت اعمال شده توسط همه گیری کرونا در این کشور می تواند منجر به چرخش سریع در وضعیت بازارهای مالی این کشور شود. به گفته کارشناسان، این تغییر احتمالی در بازار چین می تواند به دلار آسیب برساند و به نفع بیت کوین باشد.

به گزارش کوین تلگراف، در روزهای 13 و 14 دسامبر (22 و 23 آذرماه) نرخ تورم ماه قبل و نرخ سود بانکی جدید در آمریکا اعلام می شود. به همین دلیل انتظار می رود بیت کوین تا آن زمان بازار نسبتا آرامی را تجربه کند.

اکثر کارشناسان انتظار دارند که نرخ تورم نقطه به نقطه در ایالات متحده در ماه نوامبر مانند ماه های گذشته کاهش یابد.

مایکل ون د پوپ، بنیانگذار و مدیر عامل پلتفرم تجاری Eight، می گوید:

به شخصه انتظار دارم تورم در این دوره 7 تا 7.2 درصد و تورم هسته 5.9 تا 6.1 درصد باشد و باز هم تاثیر زیادی بر بازار داشته باشد.

وی گفت: بانک آمریکا نرخ سود بانکی جدید را در تاریخ 14 دسامبر (23 آذر) بر اساس آمار تورم کشور اعلام خواهد کرد. یعنی اگر دوباره نرخ تورم کاهش پیدا کرده باشد، بانک مرکزی نرخ افزایش نرخ سود را کاهش می دهد.

جیمز چوی، اقتصاددان و تحلیلگر بازار سهام، اخیراً در توییتی به دلایلی که می تواند منجر به جهش در بازار سهام جهانی شود، اشاره کرده و در فهرست خود عاملی را با عنوان «رشد بازارهای نوظهور به دلیل کاهش قیمت سهام» ذکر کرده است. دلار» نیز ممکن است دیده شود

او در این باره می گوید:

افزایش تورم در ایالات متحده باعث تضعیف دلار و بازگشایی مشاغل در چین شده است. [پس از پایان بخشی از سخت‌گیری‌های مربوط به کرونا] فرصت های سرمایه گذاری خوبی در این کشور فراهم می کند. ارزش سهام صندوق بورس املاک چین نیز از ابتدای نوامبر 80 درصد افزایش یافته است که باورنکردنی است.

سیگنال صعودی چینی برای بیت کوین؛  آیا بازگشت از 17000 دلار شروع می شود؟
نمای یک روزه شاخص دلار آمریکا.

TechDev، تحلیلگر ارزهای دیجیتال نیز با اشاره به توسعه اقتصادی مورد انتظار در چین، عملکرد بیت کوین را با شاخص اوراق قرضه 10 ساله چین در برابر دلار آمریکا مقایسه کرد.

همانطور که از مقایسه تصویر بالا مشاهده می شود، اگر تاریخ تکرار شود، افزایش اخیر در بازده اوراق قرضه 10 ساله چین در برابر شاخص دلار می تواند به نفع بیت کوین باشد.

تک دو گفت:

تعداد کمی از سیگنال ها به اندازه بازده اوراق قرضه 10 ساله چین با حرکات اساسی بیت کوین مرتبط هستند. بالاترین قیمت بیت کوین با بالاترین نرخ بازده اوراق قرضه 10 ساله چین همزمان است. خروج این شاخص از روند نزولی هر بار که شاخص قدرت نسبی 3 هفته ای (RSI) از محور میانی (سطح 50) عبور کرد و هر 3 روند صعودی عمده اخیر بیت کوین نیز دقیقاً در یک زمان رخ داد، رخ می دهد.

سیگنال صعودی چینی برای بیت کوین؛  آیا بازگشت از 17000 دلار شروع می شود؟
تجزیه و تحلیل یک به یک از دیدگاه 3 هفته ای بازده اوراق قرضه 10 ساله چین در مقابل قیمت بیت کوین.