منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سولانا در سال 2023; آیا آینده روشنی در کار وجود خواهد داشت؟

سولانا در سال 2023; آیا آینده روشنی در کار وجود خواهد داشت؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سولانا در سال 2023; آیا آینده روشنی در کار وجود خواهد داشت؟

سال 2022 سال خوبی برای سولانا نبود. این ارز دیجیتال معروف است قاتل اتریوم وارد بازار کریپتو شد و در 12 ماه گذشته با مشکلات زیادی مواجه شد. اما آیا سال 2023 سال خوبی برای این ارز خواهد بود؟

بر اساس گزارش Valks و به نقل از U.today، پس از بسیاری از قطع شدن شبکه در سال 2022، بی اعتمادی به سولانا افزایش یافته است. اگر یک شبکه کار نمی کند، چگونه می توان انتظار داشت که با بهترین آلتکوین های موجود در بازار رقابت کند؟!

اگرچه این شبکه پس از اتریوم تبدیل به یک شبکه محبوب برای راه اندازی مجموعه های NFT و بازی های بلاک چین شد، اما شبکه Solana هنگام بارگذاری بیش از حد ناپایدار شد. علاوه بر این، تمرکز یکی دیگر از نکات منفی سولانا بود. اگر این مسائل به اندازه کافی برای سولانا آزاردهنده نبود، سقوط صرافی FTX بدون شک میخ نهایی بود. شرکت های وابسته به سام بنکمن فرید (SBF) نقش بسزایی در رشد سولانا داشته اند و یکی از سرمایه گذاران اصلی این شبکه و اکوسیستم آن بوده اند.

بانکمن فرید به آینده شبکه اعتقاد داشت و به Alameda اجازه داد 1.2 میلیارد دلار توکن جمع آوری کند. SOL سرمایه گذاری تا زمان نگارش این مقاله، این شرکت ورشکسته هنوز 48.6 میلیون واحد از توکن این شبکه را در اختیار دارد. این رقم معادل است 8.75 درصد از کل توکن های سولانا و- این نزدیکی به یکی از بزرگترین رسوایی های سال 2022 بر این شبکه تاثیر منفی گذاشت و باعث شد این ارز از بین 10 ارز دیجیتال برتر خارج شود. قیمت سولانا حتی به 11 دلار هم رسید.

با نگاهی به تاریخچه سولانا می توان دریافت که قطعی مکرر این شبکه دلیل اصلی کاهش قیمت این ارز نیست. با وجود رشد مجدد قیمت، این ارز دیجیتال نتوانسته جایگاه خود را در بین 10 ارز برتر تا کنون به دست آورد. بنابراین حل کامل مشکلات فنی این شبکه نمی تواند کاتالیزوری برای افت بیشتر این ارز باشد.

یکی دیگر از نکات مثبت سولانا افزایش تعداد توسعه دهندگان فعال است. این نشان می دهد که حتی اگر سرمایه گذاران در مورد اقدامات آتی Alameda محتاط باشند، رشد شبکه متوقف نشده است. شبکه سریعاس کارمزد تراکنش کوچک، زبان آسان برای توسعه قراردادهای هوشمند و مقدار مناسبی از توسعهکارت های برنده سولانا آینده این شبکه است.

با این حال، برای موفقیت در سال 2023، این شبکه باید بتواند خود را با پارادایم های جدید وفق دهد و خود را اصلاح کند.

داشتن رقبای مهم مانند کاردانو و پولکاداتسرمایه گذاران باید خواهان پیشرفت بیشتری باشند. با فروپاشی رونق NFT، سولانا باید خود را دوباره اختراع کند تا در قبرستان کریپتو دفن نشود.

سولانا در سال 2021 به بالاترین حد خود (260 دلار) رسید، در حالی که وارد آخرین ماه سال 2022 زیر 15 دلار شد. اگر شبکه به نحوی بتواند فشار توکن های متعلق به Alameda را به حداقل برساند، قیمت فعلی ارز می تواند برای سرمایه گذاران بسیار جذاب باشد و سال جالبی را در پیش رو نوید می دهد.