منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سوزی شیبا توکن; تا حالا چند شیبا سوزونده؟

سوزی شیبا توکن; تا حالا چند شیبا سوزونده؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سوزی شیبا توکن; تا حالا چند شیبا سوزونده؟

Shiba Inu یک میم سکه محبوب است که پس از موفقیت Dogecoin راه اندازی شد. این ارز دیجیتال قصد دارد اقتصاد توکن خود را اجرا کند و قیمت خود را از طریق سوزاندن توکن کنترل کند.

به گزارش والکس و به نقل از cryptoglobe، توکن SHIB در سال 2021 یک رالی صعودی چشمگیر داشت. ترس از دست دادن (FOMO) و وضعیت مطلوب کلی بازار ارز دیجیتال، قیمت این توکن را به ارتفاعات غیرقابل تصوری رساند. در اکتبر 2021، قیمت شیبا به 0.00002913 دلار رسید. این مقدار نسبت به قیمت این توکن در آگوست 2020، 43.8 میلیون درصد افزایش داشته است. بله، درست خواندید، 43.8 میلیون درصد افزایش قیمت!

بدون شک شیبا توجه زیادی را به خود جلب کرد. حال سوال کلیدی این است که شیبا تا کنون چقدر سوخته است؟ آیا این ارز مکانیزم سوختگی دارد؟

مکانیسم سوختگی شبا چگونه کار می کند؟

شیبا اینو برنامه مشخصی برای سوزاندن توکن ندارد، اما پورتال رایت شیبا در آوریل 2022 اعلام و راه اندازی شد. این پورتال به دارندگان این توکن اجازه می دهد تا توکن های خود را بسوزانند و در ازای آن پاداش دریافت کنند.

قبلا میزان سوختگی شیبا بالا بود. در ماه مارس 6 میلیارد شیبا خارج شد. این میزان تا فروردین و قبل از معرفی این پورتال به 10 میلیارد رسید.

شیبا اینو دارای سه آدرس مجزا برای سوزاندن مرده است. این آدرس ها در شبکه اتریوم هستند و برای ضبط توکن های دیگر نیز استفاده می شوند. آدرس داغ آدرسی است که هیچکس کنترلی روی آن ندارد و با ارسال توکن به آن، آن توکن ها برای همیشه از گردش خارج می شوند.

  • آدرس اول همان آدرسی است که Vitalik Buterin برای سوزاندن شبا استفاده کرد که معادل 6.7 میلیارد دلار است.
  • آدرس دوم توسط تیم Shibaswap استفاده می شود. شیبا سوآپ یک صرافی غیرمتمرکز در اکوسیستم شیبا است.
  • آدرس سوم سیاه چاله نام دارد و برای توکن های Shiboshi NFT باقی مانده استفاده می شود.

شیبا چقدر سوخته بود؟

در زمان نگارش این مقاله، بیش از 400 تریلیون توکن شیبا سوزانده شده است. این مقدار بیش از 40 درصد از کل عرضه این توکن را نشان می دهد. بوتیرین مسئول بیشتر این مقدار است. در می 2021، ریوشی (نام مستعار خالق شیبا) 500 تریلیون شیبا (نصف کل عرضه این توکن) را به بوترین اهدا کرد. پس از این حادثه، Vitalik بیشتر آن (410.24 تریلیون) را سوزاند و مابقی را برای مبارزه با کرونا در هند به صندوق امداد مردمی اهدا کرد.

بسیاری در جامعه کاربران ارزهای دیجیتال اقدام بوترین را تحسین کردند. او جواب داد:

من نمی‌خواهم اینقدر شخصیت قوی باشم. او همچنین از دیگر توسعه دهندگان خواست تا سکه ها/توکن های خود را به خیریه اهدا کنند.

او همچنین از دیگر توسعه دهندگان خواست تا توکن های خود را به خیریه اهدا کنند.

نقشه راه سوزاندن توکن شیبا

شرح مختصری از سوختگی توکن شیبا در آینده به شرح زیر است:

  • همه دارندگان شیبا می توانند این توکن را با تغییر نام زمین های خود در متاورس شیبا بسوزانند.
  • تمامی پلتفرم های Shiba Inno شامل پروتکل های لایه 2 و صرافی های غیرمتمرکز مانند شیباریوم، Shibaswap و شیبانتفرآیندهای خاص خود را برای ذخیره توکن ها خواهند داشت.
  • سرویس پرداخت NOWPayment دارای مکانیزم ذخیره رمز خصوصی برای بازرگانان است و پروژه های شریک شبا از این ویژگی برای سوزاندن Sheba استفاده کردند.

اعضای جامعه کاربران Sheba نیز چندین راه برای ذخیره توکن ها ایجاد کرده اند. به عنوان مثال، یک پروژه از درآمد حاصل از همکاری فروش با فروشگاه آمازون استفاده می کند و آن را صرف سوزاندن توکن می کند. پروژه دیگری با انتشار لیست های پخش موسیقی و ضبط آنها درآمد کسب می کند.