منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سه ماه بعد از مرج، شبکه اتریوم چطور است؟

سه ماه بعد از مرج، شبکه اتریوم چطور است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سه ماه بعد از مرج، شبکه اتریوم چطور است؟

با نزدیک شدن به 15 دسامبر و سه ماهگی رویداد ادغام شبکه اتریوم، معامله گران نسبت به اثر Marj حساسیت بیشتری نشان می دهند.

به گزارش Valx و به نقل از ambcrypto، اگر هیجان شدیدی را که در آستانه تبدیل شدن حالت اجماع اتریوم به Proof of Stake (PoS) وجود داشت را به یاد بیاورید، قطعاً می‌دانید که بخشی از این هیجان ناشی از چشم‌انداز مثبت احتمالی برای Ethereum بود. قیمت .

این اتفاق نیفتاد، در واقع حتی برعکس، قیمت اتریوم به زیر 1500 دلار سقوط کرد. مطابق با برایان کیتحلیلگر وب سایت Santiment، همه کاربران اتریوم در این مورد نظر منفی ندارند. این تحلیلگر خاطرنشان کرد که نهنگ های ارز دیجیتال تا هفته ها پس از ادغام اتریوم 2.0 در مورد احتکار اتر سکوت کردند.

اما اوضاع در 7 نوامبر تغییر کرد. نهنگ ها شروع به خرید کردند.

وضعیت مالکیت اتر توسط نهنگ های اتریوم
وضعیت مالکیت اتر توسط نهنگ های اتریوم

نمودار بالا نشان می دهد که سرمایه گذارانی که دارایی بین 100 تا 1 میلیون اتر دارند تصمیم قبلی خود را برای فروش اتر پس از Marj رها کرده و دوباره شروع به خرید کردند. این علاقه مجدد نهنگ ها باعث شده است که آنها 2.09 درصد از کل عرضه اتریوم را در ماه گذشته خریداری کنند.

این می تواند توجیهی برای افزایش نهایی باشد. با این حال، برای کسانی که تنها بر اساس این معیار تصمیم خود را گرفته اند، باید توجه داشت که ساحل هنوز آرام نیست و ممکن است زمان مناسبی برای شرط بندی روی افزایش اتریوم نباشد.

شاخص نرخ سرمایه گذاری اتریوم بهبود یافته است که نشانه ای از نیات فعالان بازار است. نرخ تامین مالی بایننس در هر دو بازار USDT و BUSD حدود 0.01٪ است و منصفانه است.

اما این وضعیت بیشتر نشان دهنده بی طرفی بازار است. برایان کیو نیز موافق است که فقدان ترس یا طمع شدید در ایجاد این وضعیت نقش داشته است.

تامین مالی Rite Ether در صرافی Binance
تامین مالی Rite Ether در صرافی Binance

موقعیت های فروش به دلیل افزایش قیمت 24 ساعته اخیر افزایش یافته است. داده‌های وب‌سایت Coinglass نشان می‌دهد که 13.76 میلیون دلار وجوه از کاربران مارجین کال در روز گذشته مطالبه شده است که از این میان موقعیت‌های فروش 11 میلیون دلار بوده است.

از نظر شاخص های اجتماعی، وضعیت پس از ادغام چندان خوب نبود. این به دلیل کاهش قابل توجه بحث در مورد اتریوم است. جالب اینجاست که این روند در روزهای اخیر معکوس شده و شاخص تسلط اجتماعی اتریوم به 10.31 درصد افزایش یافته است. از سوی دیگر شاخص حجم اجتماعی به عدد 193 کاهش یافت.

شاخص های اجتماعی اتریوم
شاخص های اجتماعی اتریوم

برای دارندگان طولانی مدت اتریوم، وضعیت وخیم است. این مشکل در نمودار 365 روزه MVRV به خوبی مشهود است.

Ether One Year MVRV Index
Ether One Year MVRV Index

در زمان نگارش این مقاله، شاخص اتریوم MVRV 29.96- بود، به این معنی که سرمایه گذاران یک ساله این دارایی دیجیتال در این مدت بازدهی منفی داشتند.

با توجه به روند صعودی شاخص MVRV، آینده بلندمدت اتریوم ممکن است مثبت باشد، اما در کوتاه مدت، احتمال پیروزی خرس‌ها محتمل است. بنابراین هنوز شانس قابل توجهی وجود دارد که اتریوم دوباره سه رقمی شود.