منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سهم دارندگان بلندمدت عرضه بیت کوین به بالاترین حد در 7 سال گذشته رسید

سهم دارندگان بلندمدت عرضه بیت کوین به بالاترین حد در 7 سال گذشته رسید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سهم دارندگان بلندمدت عرضه بیت کوین به بالاترین حد در 7 سال گذشته رسید

Maartunn، یکی از تحلیلگران فعال در پلتفرم CryptoQuant، اخیراً در مقاله ای اشاره کرد که سهم دارندگان طولانی مدت (بیش از 6 ماه) از عرضه بیت کوین به 75٪ رسیده است. سطحی که از سال 2015 مشاهده نشده است.

با توجه به CryptoPotito، تحقیق در مورد احساسات سرمایه گذاران بلندمدت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا این قسمت از دارندگان به عنوان فعالان با تجربه بازار شناخته می شوند و افرادی هستند که مراحل و رویدادهای مختلفی را در بازار ارزهای دیجیتال پشت سر گذاشته اند.

به گفته مارتون، این دارندگان معمولاً و از نظر آماری کمتر احتمال دارد دارایی های خود را جابجا کنند یا بفروشند و به شدت از بیت کوین در شرایط مختلف بازار و قیمت حمایت می کنند.

سهم دارندگان بلندمدت عرضه بیت کوین به بالاترین حد در 7 سال گذشته رسید
نمودار سهم دارندگان بلندمدت (بیش از 6 ماه) از عرضه بیت کوین.

بیت کوین در چند ماه گذشته در چرخه نزولی گیر کرده است و خروج از این وضعیت، حداقل در کوتاه مدت، محتمل به نظر نمی رسد.

نمودار بالا همچنین نشان می دهد که واحدهای گردش بیت کوین از سرمایه گذاران جدید به دارندگان بلندمدت منتقل می شوند.

سایر کارشناسان در مورد بیت کوین نیز همین احساس را دارند که برای مدت نسبتاً طولانی همچنان در زیر سطح 20000 دلار قرار دارد. PlanB، خالق مدل محبوب پشته به جریان (S2F)، می گوید که بیت کوین احتمالاً اولین جهش قابل توجه خود را پس از نصف شدن بعدی در اوایل سال 2024 تجربه خواهد کرد.

از سوی دیگر قیمت پایین بیت کوین در کنار افزایش سرعت هش و سختی استخراج، شرایط را در صنعت ماینینگ بسیار سخت کرده است.

مایکل ون د پوپ (Michaël van de Poppe)، بنیانگذار گروه تجاری Eight (Eight)، همچنان دیدگاه مثبتی نسبت به آینده بیت کوین دارد. او پیش‌بینی کرد که بیت‌کوین، علی‌رغم نوسانات کم خود در هفته‌های اخیر، می‌تواند طی ۲ تا ۳ هفته آینده یک شکست را تجربه کند و به ۳۰۰۰۰ دلار برسد.