منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سناتورهای آمریکایی بانک سیلورگیت را به اجتناب از پاسخگویی شفاف متهم کردند

سناتورهای آمریکایی بانک سیلورگیت را به اجتناب از پاسخگویی شفاف متهم کردند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سناتورهای آمریکایی بانک سیلورگیت را به اجتناب از پاسخگویی شفاف متهم کردند

سیلورگیت کپیتال که به خاطر سیاست‌های ارزهای رمزنگاری مطلوب خود شناخته می‌شود، با فشار گروهی از سناتورهای هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه به خاطر ارتباطش با صرافی FTX مواجه است.

به گزارش Valks و به نقل از Bein Crypto، این گروه که شامل نام هایی مانند الیزابت وارن، راجر مارشال و جان کندی است، نامه ای به بانک Silvergate ارسال کرده و از این شرکت در مورد جرایم مالی در صرافی FTX پرسیده اند. آنها پاسخ های قبلی سیلورگیت در مورد این موضوع را “گریزانه و ناقص” خواندند.

سناتورها سیلورگیت را متهم کردند که در ماه دسامبر از پاسخگویی کامل به سوالات آنها امتناع کرده است و دلیل آن محدودیت قانونی برای افشای “اطلاعات نظارتی محرمانه” است. آنها همچنین از این توجیه انتقاد کردند و گفتند که کنگره و عموم مردم سزاوار یک پاسخ مستقیم در مورد نقش سیلورگیت در سقوط FTX هستند. بانک سیلورگیت پس از فروپاشی صرافی FTX به وام 4.3 میلیارد دلاری از برنامه وام خانه فدرال برای تامین مالی درخواست های برداشت گسترده از مشتریان خود روی آورد.

در پاسخ به نامه اولیه سناتورها، سیلورگیت گفت که بررسی های لازم را در مورد FTX و شرکت های مرتبط با آن انجام داده است که توسط حسابرسی های سالانه فدرال رزرو و بررسی های حسابرسان مستقل تأیید شد. این بانک همچنین گفت که در حال بررسی تراکنش های مربوط به حساب های منتسب به FTX و Alameda Research است.

با این حال، الیزابت وارن، راجر مارشال و جان کندی سیلورگیت را به حذف اطلاعات کلیدی در پاسخ قبلی خود متهم کردند.

آنها در آخرین نامه سناتورها از سیلورگیت خواسته اند به این سوال پاسخ دهد که آیا از انتقال وجوه واریز شده توسط مشتریان صرافی FTX به حساب آلامدا اطلاعی دارند یا خیر و آیا این سوال شک آنها را برانگیخته است؟ مقامات سنا همچنین سوالاتی را در مورد روند انجام تحقیقات سیلورگیت، نتایج ممیزی سیلورگیت و نحوه استفاده بانک از وام دریافتی از برنامه وام مسکن فدرال مطرح کردند.

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق صرافی FTX و دیگر مدیران ارشد این شرکت متهم به کلاهبرداری میلیاردی با انتقال وجوه مشتریان صرافی FTX به حساب آلامدا هستند. برخی از این وجوه از طریق حساب های بانکی Silvergate منتقل شده است.

یکی از نمایندگان بانک Silvergate گفت که این شرکت دارای یک برنامه جامع انطباق و مدیریت ریسک است و بررسی های لازم را روی FTX و Alameda Research انجام داده است. با این حال، سلطان مجی، مدیر ارشد نوآوری سابق شرکت بیمه سپرده فدرال، تأیید کرد که بانک ها نمی توانند اطلاعات نظارتی محرمانه را افشا کنند و کنگره باید با تنظیم کننده های بانکی برای به دست آوردن این اطلاعات همکاری کند.

سناتورها تا 13 فوریه به سیلورگیت فرصت دادند تا به سوالات آنها پاسخ دهد. نتیجه این تحقیق داده های مهمی را در مورد میزان مسئولیت Silvergate برای انتقال وجوه به مشتریان FTX ارائه می دهد.