منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سریلانکا پیشنهاد تیم دریپر برای استفاده از بیت کوین برای خروج از بحران را رد کرد

سریلانکا پیشنهاد تیم دریپر برای استفاده از بیت کوین برای خروج از بحران را رد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سریلانکا پیشنهاد تیم دریپر برای استفاده از بیت کوین برای خروج از بحران را رد کرد

سریلانکا پیشنهاد تیم دریپر برای استفاده از بیت کوین برای خروج از بحران را رد کرد

ناندال ویراسینگه، رئیس بانک مرکزی سریلانکا، ایده تیم دریپر برای از بین بردن فساد در کشور با پذیرش بیت کوین را رد کرده است. این بانکدار مدعی است که استفاده از ارز دیجیتال می تواند شرایط اقتصادی کشور را بدتر کند.

دست از سینه بیت کوین بردارید

این سرمایه گذار آمریکایی اخیرا برای فیلمبرداری قسمتی از برنامه تلویزیونی خود با دریپرز به سریلانکا سفر کرده است. وی همچنین با رانیل ویکرمسینگه، رئیس جمهور کشور و ناندال ویراسینگه، رئیس بانک مرکزی، در مورد بحران مالی حاکم بر منطقه و راه حل های ممکن که می تواند تلاطم را کاهش دهد، گفتگو کرد.

دراپر ادعا کرد که سریلانکا به “پایتخت فساد” تبدیل شده است و پیشنهاد کرد که برای رفتن به مسیر درست به بیت کوین روی بیاوریم:

آیا سریلانکا را در اخبار دیده اید؟ به عنوان پایتخت فساد شناخته می شود. کشوری که به فساد معروف است، می‌تواند با پذیرش بیت‌کوین رکورد بسیار خوبی را حفظ کند.

با این حال، Weerasinghe این ایده را پذیرفت و ادعا کرد که پذیرش 100٪ بیت کوین هرگز در سریلانکا واقعیت نخواهد داشت. فرماندار بر این باور است که فناوری‌های مختلف از دارایی‌های دیجیتال پیشرو می‌تواند خدمات نقدی را با موفقیت گسترش دهد و باعث شمول مالی در کشور شود.

بالاخره گفت:

ما نمی خواهیم با معرفی بیت کوین بحران را بدتر کنیم.

وضعیت اقتصادی در سریلانکا بسیار نگران کننده است و تورم به بالای 54 درصد رسیده است. این کشور همچنین سال گذشته با یک بحران انرژی روبرو شد که باعث اعتراضات گسترده علیه دولت شد. کمبود سوخت، گاز خانگی و مایحتاج اولیه به حدی بود که مردم محلی مجبور بودند روزها برای خرید مواد در صف بمانند. دراپر به السالوادور اشاره کرد که علیرغم مشکلات (بیکاری، فقر و نابرابری قابل توجه) بیت کوین را در سال 2021 به عنوان ارز قانونی اعلام کرد. این امر تأثیر مثبتی بر این کشور داشت و سرمایه گذاری در منطقه را تقویت کرد و صنعت گردشگری محلی را تقویت کرد. یکی از فقیرترین کشورهای جهان، جمهوری آفریقای مرکزی نیز این دارایی را به عنوان روش پرداخت رسمی در مرزهای خود پذیرفته است.

پیش بینی صعودی تیم دریپر

این میلیاردر در ژوئن 2021 پیش بینی کرد که بیت کوین تا پایان سال 2022 به 250000 دلار خواهد رسید و چندین موسسه غول پیکر آن را به عنوان وسیله پرداخت می پذیرند. این دارایی در سال گذشته با حدود 16500 دلار به پایان رسید که بسیار کمتر از حد انتظار بود. علیرغم افت بازار، دریپر دیدگاه خوشبینانه ای نسبت به بخش بیت کوین در ماه های آینده داشت و گفت که بیت کوین با بهبود شرایط اقتصاد کلان و شروع استفاده از آن برای خرید روزانه، بیت کوین به هدف 250000 دلار خواهد رسید.

زمانی که زنان متوجه شوند که می توانند با پرداخت بیت کوین تخفیف دریافت کنند یا خرده فروشان متوجه شوند که با پذیرش بیت کوین می توانند درآمد خود را دوبرابر کنند، خیلی سریع اتفاق می افتد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)