منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سرمایه گذار کهنه کار: بیت کوین به 10000 دلار سقوط می کند

سرمایه گذار کهنه کار: بیت کوین به 10000 دلار سقوط می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سرمایه گذار کهنه کار: بیت کوین به 10000 دلار سقوط می کند

مارک موبیوس، بنیانگذار Mobius Capital و یک سرمایه گذار کهنه کار بازارهای مالی، اخیراً آخرین پیش بینی قیمت بیت کوین خود را در مصاحبه با بلومبرگ فاش کرد.

طبق گزارش Bitcoin.com، موبیوس قبل از راه‌اندازی شرکت سرمایه‌گذاری خود به مدت سه دهه برای سرمایه‌گذاری فرانکلین تمپلتون کار می‌کرد و بیش از 50 میلیارد دلار در بازارهای نوظهور به‌عنوان مدیر عامل شرکت مدیریت می‌کرد.

او گفت که هدف بعدی که برای بیت کوین پیش بینی می کند، سطح 10000 دلار است و افزود که ارزهای دیجیتال آنقدر “خطرناک” هستند که او تمایلی به سرمایه گذاری پول خود یا مشتریانش در این دارایی ها ندارد.

با این حال موبیوس با اشاره به شرایط آشفته بازار ارزهای دیجیتال و سقوط صرافی FTX گفت:

ارزهای رمزنگاری شده اینجا هستند تا بمانند و هنوز سرمایه گذاران زیادی هستند که به این دارایی ها اعتقاد دارند. شکل نگهداری قیمت بیت کوین [تا اینجای کار] شگفتآور بود.

این اولین بار نیست که موبیوس یک هدف 10000 دلاری برای بیت کوین پیشنهاد می کند. در اوایل ماه مه، او به سرمایه گذاران توصیه کرد که از خرید در سطوح پایین موقت خودداری کنند. زیرا بیت کوین هنوز راه درازی در مسیر نزولی خود دارد. وی در آبان ماه سال گذشته (آبان ۱۴۰۰) نیز در بیانیه ای اعلام کرد که مردم نباید به ارزهای دیجیتال به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری نگاه کنند و این دارایی ها در واقع ابزار میانجیگری و سرگرمی هستند.

علاوه بر موبیوس، جفری گانلاچ، مدیرعامل Doubleline Capital، در ژوئن امسال گفت که اگر بیت کوین به 10000 دلار سقوط کند، اصلا تعجب نخواهد کرد. پیتر شیف، اقتصاددان و سرمایه گذار در بازار جهانی طلا نیز اخیرا گفته است که بیت کوین در مسیر نزولی خود راه درازی در پیش دارد و هدف 10000 دلاری را برای این ارز دیجیتال پیشنهاد کرد. نظرسنجی جدید بلومبرگ همچنین نشان می دهد که در میان 1000 سرمایه گذار مختلف، اکثریت آنها انتظار دارند که قیمت بیت کوین به 10000 دلار ادامه دهد.

در مقابل این بدبینی ها، تیم دریپر که در زمینه سرمایه گذاری های خطرپذیر فعال است، اوایل این ماه پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین تا اواسط سال 2023 به 250000 دلار خواهد رسید.