منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سرمایه گذاری 1.15 میلیارد دلاری Alameda در استخراج ارز دیجیتال

سرمایه گذاری 1.15 میلیارد دلاری Alameda در استخراج ارز دیجیتال

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سرمایه گذاری 1.15 میلیارد دلاری Alameda در استخراج ارز دیجیتال

سرمایه گذاری 1.15 میلیارد دلاری Alameda در استخراج ارز دیجیتال

Alameda Research، یک شرکت تجاری که ارتباط نزدیکی با صرافی FTX دارد، ۱.۱۵ میلیارد دلار در Genesis Digital Assets، یک شرکت استخراج ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده است. بر اساس اسناد به دست آمده توسط بلومبرگ که فهرستی از سبد سرمایه گذاری FTX و Alameda را به دست آورده است، این بزرگترین سرمایه گذاری سرمایه گذاری خطرپذیر آلامدا و FTX بود که ارزش شرکت را در دور تأمین مالی در ماه آوریل به 5.5 میلیارد دلار رساند.

آلامدا چهار تزریق سرمایه جداگانه به این شرکت استخراج ارز دیجیتال انجام داد. این شرکت در مرداد ماه سال گذشته حدود 100 میلیون دلار در صنعت معدن سرمایه گذاری کرد. این شرکت در ژانویه امسال حدود 550 میلیون دلار سرمایه گذاری کرد و پس از آن در ماه فوریه 250 میلیون دلار و در آوریل 250 میلیون دلار سرمایه گذاری کرد.

این شرکت استخراج ارز دیجیتال هیچ ارتباطی با جنسیس تریدینگ ندارد زیرا واحد اعتباری آن پس از فروپاشی صرافی FTX، خریدهای خود را به حالت تعلیق درآورد. مارکو استرانگ Genesis Digital Estes را در آوریل 2021 تأسیس کرد. استرانگ قبلاً شرکت قبلی خود را Genesis Mining تأسیس کرد که اولین تأسیسات خود را در ایسلند در سال 2014 افتتاح کرد.

این خبر در حالی منتشر می شود که ماینرهای ارزهای دیجیتال در بحبوحه رکودی که شاهد کاهش شدید قیمت بیت کوین و افزایش هزینه های انرژی بوده، به فعالیت خود ادامه می دهند. در 22 نوامبر، Core Scientific استخراج‌کننده بیت‌کوین، پس از گزارش زیان 435 میلیون دلاری، نسبت به «تردید اساسی» در مورد توانایی آن برای ادامه فعالیت‌ها هشدار داد. بر اساس داده های Block Research، در ماه نوامبر، درآمد معدن تقریبا 20 درصد کاهش یافته است. این صنعت اکنون با چالش بعدی تشکیل پرونده ورشکستگی فصل 11 بلاک چین مواجه است. وام دهنده رمزنگاری دومین طلبکار بزرگ در صنعت ارزهای دیجیتال بود.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.