منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سرمایه گذاری گلدمن ساکس در ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاری گلدمن ساکس در ارزهای دیجیتال

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سرمایه گذاری گلدمن ساکس در ارزهای دیجیتال

با وجود احساسات منفی پس از سقوط FTX، مک درموت گفت که گلدمن ساکس به دلیل فناوری زیربنایی، پتانسیل بلندمدتی را در صنعت کریپتو می بیند. طبق گزارش ها، غول بانکداری و سرمایه گذاری آمریکایی گلدمن ساکس قرار است چندین میلیون دلار در شرکت های ارز دیجیتال سرمایه گذاری کند که در حال حاضر در بحبوحه سقوط FTX با مشکل مواجه هستند.

بر اساس گزارش اختصاصی رویترز به نقل از متیو مک درموت، رئیس دارایی‌های دیجیتال گلدمن، احساسات فعلی صنعت و تأثیر آن بر استارت‌آپ‌ها معاملات منحصربه‌فردی را ایجاد کرده است که برای بانک‌ها بسیار جذاب شده است. مک درموت در مورد مقدار دقیقی که شرکت قصد دارد به سرمایه گذاری های پیشنهادی تزریق کند، صمیمانه صحبت کرد. او گفت:

ما شاهد برخی از گزینه های واقعا جالب هستیم که قیمت بسیار مناسبی دارند.

فروپاشی صرافی FTX، به دنبال افشای قبلی در مورد وضعیت مالی متزلزل و روابط غیراخلاقی آن با شرکت تابعه آن، Alameda Research، اعتماد سرمایه‌گذاران به صنعت کریپتو را تضعیف کرده است. با گسترش انفجار FTX به شرکت هایی مانند بلاک چین و جنسیس، سرمایه گذاران بیشتری برای بهمن آینده آماده می شوند.

به طور کلی، سرمایه‌گذاران شرکتی اکنون به دنبال شرکت‌های بانکی مستقر و تحت نظارت با ارائه ارزهای دیجیتال برای پیشبرد فعالیت‌های تجاری خود هستند. مک درموت این روند را تکرار کرد و گفت که حجم معاملات نوشته شده توسط دپارتمان او از زمان اعلام ورشکستگی FTX به طرز چشمگیری افزایش یافته است. او گفت:

آنچه افزایش یافته است تعداد مؤسسات مالی است که می خواهند با ما تجارت کنند. من گمان می کنم که برخی از آنها FTX معامله کرده اند

مک درموت ادامه داد:

FTX فقط یک پسر پوستر در بسیاری از بخش‌های اکوسیستم بود. اما فناوری زیربنایی کریپتو به کار خود ادامه می دهد.

علاوه بر گلدمن ساکس، بانک‌های دیگر مواضع متفاوتی در مورد ارزهای دیجیتال دارند. این واقعیت که گلدمن ساکس به ارزهای دیجیتال خوشبین است و حاضر است برای استفاده از شرایط فعلی دست به هر کاری بزند، نشانه خوبی برای بازار ارزهای دیجیتال است. با این حال، در میان بانک‌ها و موسسات مالی پیشرو در مورد نحوه نزدیک شدن به دارایی‌های رمزنگاری شده، احساسات متفاوتی وجود دارد.

درست مانند گلدمن ساکس، بانک هایی مانند مورگان استنلی و HSBC موضع بدبینانه تری در مورد ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده اند. علیرغم افزایش تقاضا برای محصولات و خدمات رمزنگاری از سوی مردم، نوئل کوین، مدیر عامل HSBC، قاطعانه اعلام کرد که این بانک هیچ برنامه‌ای برای ارائه هیچ گونه فعالیت تجاری یا سرمایه‌گذاری رمزنگاری به مشتریان خرده‌فروشی خود ندارد. با این حال، بر خلاف این بانک، گروه مالی بریتانیا، یک ارائه دهنده خدمات مالی مستقر در لندن، به تدریج واحد رمزنگاری خود را ایجاد می کند و از پتانسیل بلندمدتی که برای صنعت می بیند، سرمایه گذاری می کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.