منو سایت

سختی شبکه بیت کوین کاهش یافته است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سختی شبکه بیت کوین کاهش یافته است

صبح امروز سختی شبکه بیت کوین 3.59 درصد کاهش یافت. این کاهش شدید زمانی رخ داد که برخی از شرکت های معدنی ایالات متحده به دلیل طوفان های زمستانی، کمبود گاز و هزینه های بالای انرژی تعطیل شدند. ناگفته نماند که قیمت بیت کوین در این تصمیم ماینرها بی تاثیر نیست.

دشواری شبکه بیت کوین، که تعیین می کند چقدر قدرت محاسباتی برای تأیید بلوک های زنجیره در ازای پاداش بیت کوین لازم است، تقریباً هر دو هفته یکبار تغییر می کند. طبق داده‌های BTC.com، در اصلاح دو هفته‌ای روز سه‌شنبه، سختی شبکه به 34.09 تریلیون در ارتفاع بلوک 770112 رسید. آخرین سختی استخراج بیت کوین تقریباً 40 درصد بیشتر از 8 ژانویه سال گذشته بود که سختی شبکه 24.37 تریلیون بود.

داده های Blockchain.com نشان داد که میانگین ارزش هش هفت روزه بیت کوین، معیاری برای سنجش قدرت محاسباتی استفاده شده توسط ماینرها، در روز دوشنبه حدود 256.7 اگزاهش در ثانیه بود که کمتر از میانگین هفت روزه 245.1 اگزاهش در 19 دسامبر بود. بر اساس داده‌های CoinMarketCap، بیت‌کوین در نوامبر 2021 به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی بیش از 67000 دلار رسید، اما از آن زمان تاکنون 75 درصد کاهش یافته و حدود 16695 دلار در آسیا در ظهر روز سه‌شنبه معامله می‌شود.

داده های BitInfoCharts نشان می دهد که نسبت سودآوری استخراج بیت کوین در 24 ساعت گذشته به 0.058 دلار در هر ضربه در ثانیه رسیده است که نسبت به سال گذشته 0.233 دلار کاهش داشته است. بسیاری از معدنچیان مستقر در آمریکا ماه گذشته به دلیل کولاک مرگبار مجبور به تعطیلی تاسیسات خود شدند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.