منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سایت Atlascan چیست؟ آموزش کار با سایت Etherscan

سایت Atlascan چیست؟ آموزش کار با سایت Etherscan

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سایت Atlascan چیست؟ آموزش کار با سایت Etherscan

EtraScan به عنوان یک موتور جستجو یا پلت فرم تجزیه و تحلیل پیشرفته شناخته می شود که به شما امکان می دهد به جزئیات کامل تراکنش های بلاک چین اتریوم دسترسی داشته باشید. در واقع Etherscan ابزاری قدرتمند و قابل اعتماد است که امکان ردیابی تراکنش های اتریوم را در اختیار شما قرار می دهد. استفاده از این سایت به این موضوع محدود نمی شود. همچنین می توانید از EtraScan برای جستجوی تراکنش ها، کیف پول ها، قراردادهای هوشمند و سایر اطلاعات در وب استفاده کنید. اما سایت اطلسکان چیست؟ Etherscan چگونه کار می کند؟ در این مقاله به بررسی سایت etherscan و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید می پردازیم. برای یافتن پاسخ تمام سوالات خود با والکس همراه باشید.

آشنایی با سایت Atlasscan

Etherscan یک پلت فرم محبوب و امن برای ردیابی تراکنش ها در بلاک چین اتریوم است. از این ابزار می توانید جزئیات تراکنش های گذشته، کیف پول، قرارداد هوشمند، NFT و از همه چیز درباره تاریخچه اتریوم استفاده کنید. EtraScan یک سرویس رایگان است و به شما امکان می دهد تراکنش ها را جستجو کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که این سایت کیف پول رمزنگاری یا صرافی ارز دیجیتال ارائه نمی دهد. بلکه از این ابزار رایگان برای مشاهده تراکنش های اتریوم و برخی عملکردهای دیگر استفاده می شود. برای استفاده از سایت Etherscan نیازی به ثبت نام ندارید. اما اگر می خواهید به امکانات کامل سایت دسترسی داشته باشید، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید.

سایت Etherscan برای چه مواردی استفاده می شود؟

Etherscan یک پلتفرم رایگان و محبوب است که کاربردهای زیادی دارد. این سایت مانند پلتفرم تورنادو کش، امکان ردیابی تراکنش های اتریوم را در اختیار شما قرار می دهد. اما موارد استفاده از EtraScan به این مشکل محدود نمی شود و می توانید از آن برای مقاصد مختلف استفاده کنید. به طور کلی، سایت EtherScan برای اهداف زیر استفاده می شود:

توجه: سایت EtraScan فقط اطلاعات مربوط به بلاک چین اتریوم را به کاربران نمایش می دهد. بنابراین، نمی توانید اطلاعات امنیتی مانند کلیدهای خصوصی را مشاهده کنید. همچنین برای اطمینان از امنیت دارایی های کاربران، این سایت کلیدهای خصوصی مرتبط با کیف پول را ذخیره نمی کند.

چرا باید از سایت Etherscan استفاده کنیم؟

اگر می خواهید اطلاعات بیشتر و کامل تری در مورد اتریوم به دست آورید، باید از سایت Etrascan استفاده کنید. EtraScan یک پلتفرم قدرتمند است که از تمامی اطلاعات مربوط به تراکنش ها، تاییدیه ها و تغییرات اتریوم پشتیبانی می کند. Etherscan بر اساس بلاک چین اتریوم است و اطلاعات اتریوم را پوشش می دهد.

در واقع، استفاده از این سایت به شما این امکان را می دهد که از آخرین نهنگ ها و رویدادهای مرتبط با اتریوم به روز بمانید. کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به شما کمک می کند تا رفتار کاربران و سرمایه گذاران اتریوم را درک کنید و با شناسایی تراکنش های مشکوک، اقدامات لازم را برای حفظ امنیت سرمایه و کیف پول خود انجام دهید.

آموزش سایت اسکن اتر

etherscan یک سایت محبوب و مرجع است که کاربران به راحتی می توانند از آن استفاده کنند. این سایت امکانات خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد. برای استفاده از خدمات اتراسکن نیازی به ثبت نام نیست، اگر می خواهید به تمامی امکانات آن دسترسی داشته باشید، بهتر است یک حساب کاربری ایجاد کنید. این سایت به شما کمک می کند تا بفهمید بلاک چین اتریوم چیست و چگونه کار می کند. در ادامه به آموزش کار با سایت اتر اسکن به صورت کامل نگاه خواهیم کرد.

جزئیات تراکنش و کیف پول را در Etherscan مشاهده کنید

ردیابی تراکنش ها یکی از ویژگی های اصلی سایت اسکن اتر است. با مراجعه به سایت Etherscan می توانید به جزئیات تراکنش های خود دسترسی پیدا کنید.

بررسی جزئیات تراکنش

شما به راحتی می توانید جزئیات هر تراکنش را در بلاک چین اتریوم مشاهده کنید. برای انجام این کار، به سادگی موارد زیر را انجام دهید:

وارد سایت Atlasscan شوید

شناسه تراکنش را در قسمت کاوشگر بلاک چین اتریوم وارد کنید. این شناسه پس از انجام تراکنش به شما داده می شود و TX ID نام دارد.

وارد پلتفرم Atlasscan شوید

اکنون می توانید تمام اطلاعات مربوط به تراکنش های خود را مشاهده کنید.

این اطلاعات شامل وضعیت تراکنش، آدرس کیف پول مقصد، زمان تراکنش، مقدار اتریوم منتقل شده، قیمت اتریوم در زمان تراکنش و کارمزد تراکنش است.

اطلاعاتی در مورد تراکنش های اتریوم در اتریوم

در انتهای جزییات می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر بر روی گزینه See more کلیک کنید.

تاریخچه تراکنش ها را در سایت بررسی کنید

روشی که در بالا ذکر کردیم مربوط به یک تراکنش است. اگر می خواهید تاریخچه و جزئیات تراکنش های قبلی خود را دریافت کنید، باید موارد زیر را انجام دهید:

    تاریخچه تراکنش Atlasscan را بررسی کنید

اطلاعاتی که مشاهده می کنید شامل زمان تراکنش، آدرس کیف پول، نوع تراکنش (ورودی یا خروجی)، کارمزد تراکنش و ارزش پولی آن است. همچنین می توانید کل مقدار اتریوم منتقل شده را مشاهده کنید.

نحوه بررسی هزینه های گاز در وب سایت Etherscan

گاز را کارمزد تراکنش اتریوم می نامند. قیمت گاز بسته به بلوکی که تراکنش در آن گنجانده شده است و همچنین تراکم شبکه اتریوم متفاوت است. بنابراین، کاربران ممکن است نتوانند به طور دقیق هزینه گازی را که باید قبل از شروع تراکنش پرداخت کنند، محاسبه کنند. در سایت اتراسکن بخشی به نام ردیاب گاز وجود دارد که برای بررسی و تعیین قیمت بنزین استفاده می شود. در واقع، ردیاب گاز به عنوان یک ماشین حساب برای اتریوم عمل می کند و با بررسی تراکنش های معلق در بلاک چین اتریوم، تعیین می کند که هر تراکنش به چه مقدار بنزین نیاز دارد.

برای بررسی گاز اتریوم در سایت Etherscan، باید موارد زیر را انجام دهید:

مطالعه ارزش گاز EtraScan

اکنون می توانید حداقل مقدار گاز، میانگین مقدار گاز و حداکثر مقدار گاز تعیین شده برای معاملات را مشاهده کنید. اطلاعات نشان داده شده به شما هر 15 ثانیه یکبار به روز می شود.

با استفاده از Etherscan موجودی و تاریخچه کیف پول را بررسی کنید

یکی دیگر از عملکردهای EtraScan کمک به تجزیه و تحلیل کیفی ارز اتریوم است. یعنی می توانید از این بخش برای مشاهده ارزش اتریوم در کیف پول خود و همچنین تاریخچه دارایی های خود استفاده کنید. برای انجام این کار، به سادگی موارد زیر را انجام دهید:

آدرس کیف پول خود را در بخش Ethereum Explorer صفحه اصلی وارد کنید.

اکنون اطلاعات کلی در مورد کیف پول به شما نشان داده می شود.

برای تجزیه و تحلیل آن کافیست روی گزینه تحلیل در پایین صفحه کلیک کنید.

تجزیه و تحلیل گاز آهن در Etrascan

در این بخش به راحتی می توانید کیف پول اتریوم خود را تجزیه و تحلیل کنید. اطلاعات لازم در قالب یک نمودار برای شما نمایش داده می شود. این اطلاعات شامل مواردی مانند موجودی اتریوم، تاریخچه انتقال، تراکنش ها، هزینه های پرداخت شده و موارد دیگر می شود.

مروری بر قراردادهای هوشمند در سایت Etherscan

با استفاده از این قابلیت در سایت اتراسکن می توانید قراردادهای هوشمند را بدون نیاز به مجوز خاص مشاهده یا ویرایش کنید. بنابراین، اگر شما هم جزو افرادی هستید که دائماً با قراردادهای هوشمند در dapps سر و کار دارید، بهتر است بدانید که چگونه از این قابلیت در سایت Etherscan استفاده کنید. این به شما کمک می کند مطمئن شوید که قراردادهای خود را به درستی ارسال می کنید.

همچنین، اگر قصد دارید یک توکن جدید به کیف پول خود اضافه کنید، باید آدرس قرارداد توکن را پیدا کنید. آدرس قرارداد هوشمند حاوی اطلاعاتی مانند نحوه انتقال توکن و اطلاعات مفید در مورد توکن است. برای یافتن آدرس قرارداد یک ارز دیجیتال، لازم است به یکی از سایت‌های Coin Market Cap، CoinGecko یا سایت اصلی پروژه مراجعه کنید. اما بهترین راه استفاده از سایت etherscan است. برای این کار کافی است به قسمت توکن در نوار بالای سایت مراجعه کنید.

دو روش برای تأیید قراردادهای هوشمند در سایت اسکن اتر وجود دارد. یا باید قرارداد هوشمند را بنویسید یا آنها را بخوانید. نوشتن یک قرارداد هوشمند به شما کمک می کند تا با آن تعامل بیشتری داشته باشید. برای این کار کافی است یک کیف پول رمزگذاری شده مانند Metamask را به سایت متصل کنید.

خواندن قرارداد هوشمند همچنین به شما امکان می دهد تا جزئیات و کد آن را بدون تغییر آن بررسی کنید. برای این کار کافی است آدرس کیف پول خود را در قسمت جستجوی Etrascan وارد کنید. در زیر نگاهی به قرارداد هوشمند توکن مبادله غیرمتمرکز UniSwap خواهیم داشت که مبتنی بر erc20 است. آدرس قرارداد این توکن به شرح زیر است:

0x1f9840a85d5af5bf1d1762f925bdaddc4201f984

به طور کلی، برای تأیید قرارداد هوشمند، باید موارد زیر را انجام دهید:

در قسمت Explorer سایت، آدرس کیف پول خود را وارد کنید.

روی گزینه قرارداد کلیک کنید.

با کلیک روی گزینه خواندن قرارداد می توانید جزئیات کلی قرارداد هوشمند را مشاهده کنید. با استفاده از این گزینه می توانید اطلاعاتی مانند تعادل ولت یا آدرس هایی که مجاز به استفاده از توکن uni هستند را بررسی کنید.

گزینه ثبت قرارداد همچنین به شما امکان می دهد مستقیماً با قرارداد هوشمند تعامل داشته باشید. بهتر است زمانی که دسترسی به پلتفرم های defi و dapps امکان پذیر نیست از این قابلیت استفاده کنید.

توجه: گزینه های موجود در برگه قرارداد بنویس استفاده نشده.

تراکنش های بلاک چین اتریوم را با EtraScan دنبال کنید

Etherscan یکی از سایت های محبوب و قدرتمندی است که به شما کمک می کند تراکنش های مربوط به بلاک چین اتریوم را مشاهده کنید. این سایت فوق العاده کاربردهای زیادی دارد و به عنوان تراکنش یاب اتریوم شناخته می شود. از این پلتفرم برای تجزیه و تحلیل داده ها نیز استفاده می شود که با کمک آن می توانید تغییرات اتر را مشاهده کنید. در این مقاله به طور مفصل بررسی کرده ایم که سایت Atlascan چیست و چگونه می توان از آن برای ردیابی تراکنش ها استفاده کرد. با استفاده از آموزش وب سایت Etherscan می توانید به راحتی اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد کیف پول یا کیف پول مورد نظر خود به دست آورید.

بایننس کوین تلگراف