منو سایت

سام بنکمن فرید دستگیر شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سام بنکمن فرید دستگیر شد

سام بانکمن-فرید، موسس صرافی دیجیتال FTX، امروز، 22 آذر، در باهاما دستگیر شد. این دستگیری به درخواست آمریکا و پس از اعلام جنایت علیه وی صورت گرفت.

به گزارش والکس و به نقل از CNN، دادگاه ناحیه جنوبی ایالت نیویورک که مسئولیت بررسی پرونده صرافی FTX و شرکت مرتبط Alameda Research (Alameda Research) را بر عهده دارد، این خبر را تایید کرد.

کمی پس از دستگیری بنکمان فرید، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) نیز اعلام کرد که وی را به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار تحت پیگرد قانونی قرار خواهد داد. این تجدیدنظر در روز سه شنبه 23 آذرماه واصل می شود.

هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه آیا سام بنکمن فرید رسما متهم خواهد شد یا خیر، وجود ندارد، اما کارشناسان معتقدند اتهامات وی ممکن است شامل کلاهبرداری اینترنتی، توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری اینترنتی، کلاهبرداری اوراق بهادار، توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری در اوراق بهادار و پولشویی باشد.

معاهده استرداد بین باهاما و ایالات متحده به مقامات قضایی ایالات متحده اجازه می دهد تا افرادی را که متهم به جرایم بیش از یک سال زندان هستند، به قلمرو آن کشور بازگردانند.

مدیر سابق صرافی FTX قبلاً قرار بود در جلسه استماع مجازی کمیته خدمات مالی مجلس در روز سه شنبه شرکت کند و به سؤالات نمایندگان درباره ورشکستگی آن شرکت پاسخ دهد. پس از دستگیری، ماکسین واترز، دبیر کمیته مذکور، از تعویق این جلسه خبر داد.

بانکمن فرید این حادثه را به دلیل غفلت، سهل انگاری و توجه ناکافی به خطرات ناشی از بسیاری از مصاحبه هایی که از زمان ورشکستگی انجام داده است، قرار داده است.