منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سازمان ملل: کره شمالی امسال یک میلیارد دلار ارز دیجیتال به سرقت برده است

سازمان ملل: کره شمالی امسال یک میلیارد دلار ارز دیجیتال به سرقت برده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سازمان ملل: کره شمالی امسال یک میلیارد دلار ارز دیجیتال به سرقت برده است

کره شمالی امسال یک میلیارد دلار ارز دیجیتال به سرقت برده است

گزارش محرمانه سازمان ملل نشان می دهد که هکرهای کره شمالی در سال 2022 بیش از هر سال دیگری ارزهای دیجیتال را سرقت کردند. گزارش سازمان ملل که توسط رویترز مشاهده شد، هفته گذشته به کمیته 15 عضوی تحریم کره شمالی ارائه شد. این فاش کرد که هکرهای مرتبط با کره شمالی سال گذشته پس از هدف قرار دادن شبکه های شرکت های هوافضا و دفاعی خارجی بین 630 میلیون دلار تا بیش از یک میلیارد دلار ارز دیجیتال سرقت کردند.

گزارش سازمان ملل همچنین اشاره می‌کند که حملات سایبری پیچیده‌تر از سال‌های گذشته است و ردیابی وجوه دزدیده شده را دشوارتر از همیشه می‌کند. ناظران مستقل تحریم ها در گزارش خود به کمیته شورای امنیت سازمان ملل اعلام کردند:[کره شمالی] از تکنیک‌های سایبری پیشرفته‌تر هم برای دسترسی به شبکه‌های دیجیتال درگیر در امور مالی سایبری و هم برای سرقت اطلاعات بالقوه ارزشمند، از جمله برنامه‌های تسلیحاتی استفاده می‌کند.»

هفته گذشته، گزارش 1 فوریه توسط شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis به نتیجه مشابهی رسید که هکرهای کره شمالی را با حداقل 1.7 میلیارد دلار ارز رمزنگاری شده سرقت شده در سال 2022 مرتبط می کند و آن را بدترین سال برای هک کریپتو می کند. این شرکت سندیکای مجرمان سایبری را «پرکارترین هکرهای ارزهای دیجیتال در چند سال اخیر» نامید.

Chainalysis می‌گوید: «برای زمینه، کل صادرات کره شمالی در سال 2020 142 میلیون دلار کالا بود، بنابراین اینطور نیست که هک ارز دیجیتال بخش مهمی از اقتصاد این کشور باشد.

بر اساس گزارش Chainalysis، حداقل 1.1 میلیارد دلار از دارایی های سرقت شده از هک پروتکل های مالی غیرمتمرکز گرفته شده است، که کره شمالی را به یکی از نیروهای محرک در پشت روند هک DeFi تبدیل می کند که در سال 2022 شروع شد. این شرکت همچنین دریافت که هکرهای مرتبط با کره شمالی تمایل دارند مبالغ زیادی را به میکسرهای ارزهای دیجیتال مانند TornadoCash و Sinbad ارسال کنید.

Chainalysis گفت: “در واقع، وجوه حاصل از هک های انجام شده توسط هکرهای مرتبط با کره شمالی با نرخ بسیار بالاتری نسبت به وجوه سرقت شده از افراد یا گروه های دیگر به میکسرها منتقل می شود.”

کره شمالی بارها مسئولیت این حملات سایبری را رد کرده است، اما گزارش جدید سازمان ملل مدعی شده است که سازمان اطلاعاتی اصلی کره شمالی، اداره کل اطلاعات، به طور خاص از چندین گروه مانند کیمسوکی، گروه لازار و آندریل برای حملات سایبری استفاده کرده است. او انجام می دهد. در گزارش سازمان ملل آمده است: «این بازیگران به هدف قرار دادن غیرقانونی قربانیان برای کسب درآمد و کسب اطلاعات ارزشمند برای کره شمالی از جمله برنامه‌های تسلیحاتی این کشور ادامه دادند. گزارش کامل که هفته گذشته به کمیته 15 عضوی شورای تحریم کره شمالی ارائه شد، قرار است اواخر ماه جاری یا اوایل ماه مارس منتشر شود.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.