منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • زیان تسلا از سرمایه گذاری در بیت کوین در 3 ماه گذشته تغییری نکرده است

زیان تسلا از سرمایه گذاری در بیت کوین در 3 ماه گذشته تغییری نکرده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
زیان تسلا از سرمایه گذاری در بیت کوین در 3 ماه گذشته تغییری نکرده است

ضرر سرمایه گذاری بیت کوین تسلا طی 3 ماه بدون تغییر – ErzDigital

بر اساس گزارش درآمد سه ماهه سوم 2022 تسلا که اخیراً در وب سایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده منتشر شده است، این شرکت در نه ماهه اول سال 2022 متحمل ضرر غیر واقعی 170 میلیون دلاری به دلیل سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلاری خود در بیت کوین در سال 2021 شده است. ظاهراً نتیجه کاهش قیمت بیت کوین در آن دوره نسبت به قیمت خرید مجتمع تسلا است. لازم به ذکر است که زیان تسلا از دارایی های بیت کوین خود در 6 ماهه اول سال 2022 نیز به همین میزان برآورد شده است که به این معنی است که میزان ضرر تسلا از سرمایه گذاری در بیت کوین در 3 ماه گذشته تغییری نکرده است.

به گفته کوین تلگراف، تسلا همچنین از فروش بیت کوین های خود در دو سال گذشته در مجموع 64 میلیون دلار سود (تحقق یافته) به دست آورده است که زیان خالص شرکت از سرمایه گذاری در بیت کوین را به 106 میلیون دلار رسانده است.

همانطور که در متن گزارش درآمد جدید تسلا آمده است، این ضرر چند میلیون دلاری باعث ایجاد وقفه در فعالیت های اصلی این شرکت نشده است. با این حال، شرکت تحت رهبری ایلان ماسک در حال حاضر تنها ۲۱۸ میلیون دلار بیت کوین دارد.

بر اساس قوانین حسابداری، ارزهای دیجیتال دارایی های نامشهود با عمر نامحدود محسوب می شوند. بنابراین، هر گونه کاهش در ارزش بیت کوین مستلزم آن است که تسلا کاهش ارزش دارایی های خود را اندازه گیری کند، در حالی که تغییرات مثبت (افزایش قیمت بیت کوین) تا زمان فروش دارایی های تسلا، شرکت را ملزم به ارزیابی مجدد بیت کوین های خود می کند. در این ساختار مالی، برای کاهش بدهی مالیاتی شرکت، زیان ها را می توان از سود پرتفوی کسر کرد و تا زمانی که دارایی فروخته نشود، بر عایدی سرمایه مشمول مالیات نمی شود.

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، در فضای ارزهای دیجیتال به دلیل حمایتش از Dogecoin و پیشنهاد 44 میلیارد دلاری خود برای خرید شبکه اجتماعی توییتر شناخته شده است. او پس از خرید توییتر قصد دارد ربات هایی که اسپم و پیام های تقلبی را منتشر می کنند را از این شبکه اجتماعی حذف کند و معتقد است که این ربات ها وضعیت توییتر را بسیار بد کرده اند. او یک بار به شوخی گفت که اگر به ازای هر کلاهبرداری که در توییتر می بیند یک دوج کوین به او داده شود، اکنون 100 میلیارد داج کوین خواهد داشت.

اطلس ارزدیجیتال

چیزی پیدا نشده است.