ریپل در حال بررسی خرید دارایی های FTX است

ریپل در حال بررسی خرید دارایی های FTX است

بر اساس گزارش ها، برد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل، علاقه مند به خرید برخی از شرکت ها و دارایی های صرافی شکست خورده FTX است.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، در جریان کنفرانس ریپل ول در لندن که در 16 و 17 نوامبر برگزار شد، گارلینگ هاوس با ک. ساندی تایمز به صحبت نشست. او فاش کرد که دو روز قبل از تشکیل پرونده ورشکستگی، سام بانکمن فرید (SBF)، مدیر صرافی FTX با او تماس گرفت.

مدیرعامل ریپل گفت شرکت‌هایی که ریپل ممکن است به خرید آنها علاقه داشته باشد نیز در این تماس مورد بحث قرار گرفت.

گارلینگ هاوس افزود:

بخشی از صحبت‌های ما این بود که آیا او به سرمایه نیاز دارد و شاید شرکت‌هایی هستند که او خریده است و ما دوست داریم در آنها شریک باشیم. آیا می توان تعدادی از آنها را از او خرید؟ فکر می کنم آن گزینه قطعا روی میز بود.

اما گارلینگ هاوس اضافه می کند که با پرونده های فصل 11 در ایالات متحده، احتمال وقوع آن بسیار متفاوت از قبل است.

او گفت:

من نمی گویم که دیگر آن را در نظر نخواهیم گرفت – مطمئنم که این کار را خواهیم کرد. اما این یک راه دشوارتر برای تجارت است.

نام تقریباً 130 شرکت وابسته، از جمله FTX آمریکا، در پرونده ورشکستگی FTX است. اسامی برخی از شرکت های تابعه که در این فرآیند لحاظ نشده اند عبارتند از: LedgerX ،بازارهای دیجیتال FTX ،FTX استرالیا Pty و FTX Express Pay.

Garlinghouse می گوید که علاقه مند به خرید شرکت هایی است که به مشتریان تجاری خدمات ارائه می دهند.

مدیران ریپل، مانند بسیاری در صنعت کریپتو، تحولات اخیر در داستان FTX را دنبال می کنند. در 10 نوامبر، دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل، پیامی را در توییتر برای کارمندان سابق FTX ارسال کرد. شوارتز پیشنهاد کرد که کارمندان سابق صرافی، به استثنای کسانی که درگیر ریسک و انطباق، امور مالی یا اخلاق تجاری هستند، به ریپل بپیوندند.

اخیراً شرکت مدیریت، بازسازی و انحلال صرافی FTX کرول به عنوان نماینده خود منصوب شد تا کلیه دعاوی علیه FTX را پیگیری کند و اطمینان حاصل کند که طرف های ذینفع از تحولات جدید در پرونده ورشکستگی مطلع می شوند.