منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • روند صعودی بازار در نهایت چه زمانی آغاز می شود؟ تحلیلگران پاسخ می دهند

روند صعودی بازار در نهایت چه زمانی آغاز می شود؟ تحلیلگران پاسخ می دهند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
روند صعودی بازار در نهایت چه زمانی آغاز می شود؟ تحلیلگران پاسخ می دهند

با نزدیک شدن به فصل کریسمس، معامله گران و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال مشتاق یک تغییر شگفت انگیز در روند بازار هستند. علیرغم این شرایط، برخی از تحلیلگران با ارزیابی روند قیمت بیت کوین سعی در پیش بینی زمان آغاز بازار صعودی دارند.

به گزارش BINCrypto، برخی از تحلیلگران با توجه به اینکه ارزش بازار ارزهای دیجیتال هنوز با سطح مهم یک تریلیون دلار فاصله دارد و قیمت بیت کوین همچنان تحت کنترل خرس ها است، نظر خود را در مورد آغاز یک تریلیون دلار اعلام کردند. روند صعودی در بازار

بیت کوین؛ از بالا تا پایین قیمت

Wen Lambo اصطلاحی است که به معنای پرسیدن از کسی است که با فروش ارز دیجیتال خود چه زمانی ثروتمند می شود. اکنون که بازار ارزهای دیجیتال 73 درصد کمتر از بالاترین حد خود است، تحلیلگران به دنبال نشانه هایی از چرخش هستند.

یکی از تحلیلگران ارزهای دیجیتال به نام bOnchain در تحلیل اخیر خود نشان داد که روند صعودی زمانی آغاز می شود که ارزش بازار بیت کوین تا سقف دلتا کاهش یابد. این تحلیلگر معتقد است که سقف دلتا از لحاظ تاریخی سطح حمایت از ارزش بازار بیت کوین بوده است و ارزش فعلی بازار بیت کوین هنوز به سقف دلتا نرسیده است.

روند صعودی بازار در نهایت چه زمانی آغاز می شود؟  تحلیلگران پاسخ می دهند
Delta Cap در نمودار ارزش بازار بیت کوین

IT Tech، یکی دیگر از تحلیلگران ارزهای دیجیتال، معتقد است که انتهای چرخه بیت کوین با نگاه کردن به خروجی های تراکنش خرج نشده (UTXO) تعیین می شود. به خصوص که خروجی مصرف نشده از معاملات بیش از 6 ماه (سرمایه گذاران بلندمدت) تقریباً 90 درصد ارزش واقعی بازار را نشان می دهد. در دوره های قبلی فروش در سپتامبر 2015 (سپتامبر 2015) و آوریل 2019 (آوریل 2019)، این شاخص به بیش از 70 درصد رسید و سپس شروع به کاهش کرد.

روند صعودی بازار در نهایت چه زمانی آغاز می شود؟  تحلیلگران پاسخ می دهند
نمودار بیت کوین، ارزش واقعی بازار مادام العمر UTXO

در گذشته، زمانی که ارزش واقعی بازار برای هر گروه از سرمایه گذاران شروع به کاهش کرد، قیمت بیت کوین به آرامی افزایش یافت. در حال حاضر ارزش واقعی بازار برای جوانترین گروه (سرمایه گذاران در دوره 3-6 ماهه) شروع به کاهش کرده است. اگر این شاخص برای سایر گروه‌های سرمایه‌گذار شروع به کاهش کند، می‌تواند به این معنی باشد که بیت‌کوین به پایین‌ترین حد خود رسیده است.

پیش بینی زمان شروع بازار صعودی

دو جون، بنیانگذار صرافی ارز دیجیتال هوبی، در مصاحبه اخیر خود گفت که روند صعودی جدید در بازار تنها پس از نصف شدن بعدی بیت کوین امکان پذیر است که در سال 2024 اتفاق خواهد افتاد.

آخرین نصف شدن در ماه می 2020 اتفاق افتاد و پس از آن بیت کوین در سال بعد به بالاترین سطح تاریخ خود به بالای 68000 دلار رسید. به طور مشابه، زمانی که نصف شدن در سال 2016 اتفاق افتاد، قیمت بیت کوین در سال بعد به رکورد جدیدی رسید.

یک تحلیلگر ناشناس به نام SmartContracter معتقد است که افزایش اخیر قیمت بیت کوین یک اصلاح معکوس است. با این حال، قیمت بیت کوین در سه ماهه اول سال 2023 به زیر 15000 دلار خواهد رسید، منطقه ای که می تواند یک کف قیمتی بلندمدت باشد.

روند صعودی بازار در نهایت چه زمانی آغاز می شود؟  تحلیلگران پاسخ می دهند
روند اصلاح قیمت بیت کوین در نمودار 12 ساعته جفت بیت کوین/دلار آمریکا

در نهایت، افزایش ارزش کل سرمایه قفل شده DeFi که در حال حاضر به پایین ترین حد خود در 2 سال اخیر نزدیک شده است، می تواند نشانه ای از آغاز یک روند صعودی باشد.

روند صعودی بازار در نهایت چه زمانی آغاز می شود؟  تحلیلگران پاسخ می دهند
ارزش کل سرمایه DeFi قفل شده است

ارزش کل سرمایه قفل شده اکنون به 41.74 میلیارد دلار رسیده است که حدود 77 درصد از بالاترین رکورد خود در نوامبر 2021 (آبان 1400) کاهش یافته است. افزایش سرمایه سازمان ها و مؤسساتی که در نتیجه یک روند صعودی وارد فضای دیفای می شوند نیز می تواند نشانه ای از آغاز یک بازار صعودی باشد.