منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • روز خونین بازار; سفارشات منحل شده از 875 میلیون دلار فراتر رفت!

روز خونین بازار; سفارشات منحل شده از 875 میلیون دلار فراتر رفت!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
روز خونین بازار; سفارشات منحل شده از 875 میلیون دلار فراتر رفت!

بیش از 380000 معامله گر ارزهای دیجیتال در روز گذشته اقدام به انحلال کردند. حجم معاملات بسته از 875 میلیون دلار فراتر رفت. بیت کوین و اتریوم نیز به ترتیب 13 و 20 درصد کاهش قیمت داشتند.

به گزارش Valx و به نقل از beincrypto، بازار ارزهای دیجیتال روز سختی را پشت سر گذاشت. پس از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال، ارزش کل بازار با 6.8 درصد کاهش به 950 میلیارد دلار رسید. قیمت بیت کوین با کاهش قابل توجهی به 18400 دلار رسید.

معامله گران ۲۳۳ میلیون دلار در معاملات بیت کوین از دست دادند. اتر با 175 میلیون دلار تراکنش نقدی در رتبه بعدی قرار گرفت. سولانا و توکن FTT (مرتبط با صرافی FTX) با 41.5 دلار و 28.4 میلیون دلار در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

بزرگترین معامله انحلال شده در صرافی بایننس در جفت معاملاتی BTC/USDT انجام شد. ارزش این معامله 6.7 میلیون دلار بود. در مجموع 380000 معامله گر معاملات خود را بسته بودند. بیشتر این تراکنش ها در صرافی بایننس انجام شد و ارزش آن 243 میلیون دلار بود.

معامله گرانی که به بهبود شرایط بازار امیدوار بودند از این تغییر ناگهانی ضربه سختی خوردند. وضعیت بیت کوین و سایر ارزها در روزهای پایانی سال 2022 خوب به نظر می رسید، اما همچنان ممکن است شاهد اتفاقات غیرمنتظره باشیم.

از آنجایی که بازار در چند هفته گذشته نشانه هایی از بهبود را نشان داده است، تحلیلگران به دنبال این هستند که چه چیزی باعث کاهش قیمت شده است. در چند روز گذشته تحولات نگران کننده زیادی رخ داده است، اگرچه مشخص نیست این مسائل تا چه حد بر قیمت ها تأثیر گذاشته است.

بزرگترین پیشرفت در روزهای اخیر خرید صرافی FTX توسط بایننس است. شایعه شده بود که صرافی FTX با مشکلات نقدینگی مواجه است. سام بنکمن-فرید، مدیر عامل FTX که قبلا این موضوع را تکذیب کرده بود، اعلام کرد که صرافی FTX با بحران نقدینگی مواجه است. وی افزود: پس از فروش بایننس این مشکل حل می شود و جای نگرانی برای سرمایه مشتریان نیست.

پس از انتشار این خبر، قیمت توکن FTT به سرعت کاهش یافت. بانکدار فرید از Changpeng Zhao (CZ)، مدیر عامل Binance Exchange تشکر کرد و ابراز اطمینان کرد که FTX Exchange در دستان توانمندی است.

روز خونین بازار; سفارشات منحل شده از 875 میلیون دلار فراتر رفت!
نمودار کاهش قیمت اتریوم و بیت کوین

قیمت توکن FTX بیش از 70 درصد کاهش یافت و شاید یکی از بزرگترین تلفات در بازار بود، اما بیت کوین و اتر نیز آسیبی ندیدند و هر دو شاهد کاهش شدید بودند. بیت کوین سطح حمایت 20000 دلاری را شکست و برای مدت کوتاهی به کف بلندمدت (حدود 17100 دلار) رسید. قیمت اتریوم اکنون زیر سطح پشتیبانی 1500 دلار است و در 1215 دلار معامله می شود.