منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • رابرت کیوساکی 3 دلیل برای فروپاشی اقتصاد جهان اعلام کرد

رابرت کیوساکی 3 دلیل برای فروپاشی اقتصاد جهان اعلام کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
رابرت کیوساکی 3 دلیل برای فروپاشی اقتصاد جهان اعلام کرد

رابرت کیوساکی 3 دلیل برای فروپاشی اقتصاد جهان اعلام کرد

رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب مالی شخصی پدر پولدار، پدر فقیر، عواملی را شناسایی می کند که احتمالاً در آینده منجر به فروپاشی اقتصادی می شوند. با افزایش شدید تورم و نرخ‌های بهره، کیوساکی در گذشته چشم‌انداز نگران‌کننده‌ای را منتشر کرد و هشدار داد که یک سقوط تاریخی در راه است زیرا او ادعا می‌کند اقتصاد در بزرگترین حباب تاریخ جهان قرار دارد.

رابرت کیوساکی در آخرین اپیزود خود از برنامه رادیویی پدر پولدار که در 7 دسامبر پخش شد، همراه با نویسنده و وکیل آمریکایی مهمانش، جیم ریکاردز، سه عامل اصلی را بررسی می کند که اگر به خوبی مدیریت نشود، می تواند اقتصاد جهان را نابود کند.

شکست زنجیره تامین

در بالای لیست رابرت کیوساکی یک سیستم زنجیره تامین شکست خورده قرار داشت. به گفته ریکاردز، زنجیره تامین ستون فقرات اقتصاد است که به دلیل پیچیدگی زیاد آن قابل مدیریت نیست.

زنجیره تامین بخشی از اقتصاد نیست. زنجیره تامین اقتصاد است. ریکاردز می‌گوید: «آن‌ها بسیار وسیع، بسیار وسیع، و پارامترهای زیادی هستند که می‌توانید آنها را به صورت نظری مدل کنید، و تعدادی معادلات ریاضی وجود دارد که می‌توانید آنها را اعمال کنید، اما هیچ‌کس نمی‌تواند همه آنها را بفهمد».

افزایش تورم

در همان زمان، رابرت کیوساکی و ریکاردز خاطرنشان کردند که زنجیره تامین به اقتصاد پولی متصل است که تحرکات ناشی از افزایش شدید تورم را احساس می کند.

کیوساکی گفت: “من به آکادمی در Kings Point رفتم، جایی که آنها اساسا به ما گفتند که زنجیره تامین کلان، کلان، کلان است و اگر شما کلان را نمی بینید، خرد را نمی بینید.”

علاوه بر این، دو نویسنده بر این باورند که اگر تورم فعلی به رکود تبدیل شود، وضعیت اقتصادی می تواند بدتر شود و به بحران نقدینگی احتمالی کمک کند. در واقع، کیوساکی هشدار داد که افزایش تورم احتمالاً حدود 50 درصد از جمعیت ایالات متحده را از بین خواهد برد.

در این راستا کیوساکی از تجمع فلزات گرانبها مانند طلا و نقره حمایت کرد و خاطرنشان کرد که این فلزات احتمالاً از سقوط جان سالم به در خواهند برد. علاوه بر این، کیوساکی به چشم انداز ارزهای دیجیتال، به ویژه بیت کوین، خوش بین است.

بی ثباتی سیاسی

در نهایت، این دو بی ثباتی سیاسی را به عنوان یک تهدید مهم برای اقتصاد شناسایی کردند که احتمالاً زنجیره تامین را مختل می کند. در این مورد، ریکاردز به مبارزه بین ایالات متحده و چین برای کنترل اقتصاد جهانی اشاره کرد که آینده اقتصاد جهانی را تعیین خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد که فشار متقابل از سوی آمریکا و چین برای فاصله گرفتن از یکدیگر وجود دارد، عنصری که احتمالاً به انعطاف‌پذیری منجر می‌شود.

شرکای او چه کسانی خواهند بود؟ خب آنها منابع طبیعی را از آفریقا می گیرند و تولیدات خود را به جنوب آسیا صادر می کنند. بنابراین اقتصاد ادامه خواهد یافت، اما بسیار کمتر کارآمد، اما انعطاف پذیرتر خواهد بود، و این همان مبادله است.

در مجموع، رابرت کیوساکی معتقد است که نشانه‌های فروپاشی اقتصادی در حال حاضر قابل مشاهده است و اشاره می‌کند که بازار سهام، پول جعلی و اوراق قرضه مانند نان تست هستند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.