منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ذخایر اتریوم در صرافی ها در سال 2022 بیش از 30 درصد کاهش یافت

ذخایر اتریوم در صرافی ها در سال 2022 بیش از 30 درصد کاهش یافت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ذخایر اتریوم در صرافی ها در سال 2022 بیش از 30 درصد کاهش یافت

ذخایر اتریوم در صرافی ها به شدت کاهش یافته است

یک تحلیلگر بازار در CryptoQuant اشاره کرد که سرمایه گذاران ممکن است فروش دارایی ها را متوقف کرده باشند تا آنها را برای درازمدت نگه دارند. “Exchange Reserves” شاخصی است که میزان کل اتریوم موجود در کیف پول تمام صرافی های متمرکز را اندازه گیری می کند.

وقتی ارزش این معیار افزایش می یابد، به این معنی است که سرمایه گذاران سکه های خود را قبلاً در صرافی ها سپرده گذاری کرده اند. یکی از دلایل اصلی استفاده سرمایه‌گذاران از صرافی‌ها این است که اتریوم خود را با ارز دیجیتال دیگری مبادله کنند یا به پول فیات نقد کنند. بنابراین، ذخایر مبادله ای می تواند به عنوان عرضه ای برای فروش دارایی ها عمل کند و بنابراین هرگونه افزایش در آن می تواند باعث کاهش قیمت شود.

از سوی دیگر کاهش ارزش این شاخص به معنای جابه‌جایی سکه‌های سرمایه‌گذاران است که نشان‌دهنده کاهش عرضه و در نتیجه فشار فروش است. ادامه خروج دارایی‌ها از صرافی‌ها می‌تواند نشانه‌ای از انباشته شدن سرمایه‌گذاران باشد، به این معنی که انتظار دارند ارز دیجیتال در آینده افزایش یابد.

اکنون نموداری وجود دارد که روند ذخایر اتریوم را در مبادلات طی چند سال گذشته نشان می دهد:

نمودار ذخایر بورس اوراق بهادار

نمودار ذخایر بورس اوراق بهادار

همانطور که نمودار بالا نشان می دهد، ذخایر اتریوم در صرافی ها قبلا چندین بار در سال 2021 کاهش یافته است، اما روند نزولی در سال 2022 بسیار جدی تر است. شاخص مورد استفاده از تمام صرافی‌های ارز دیجیتال گرفته شده است، به این معنی که شامل داده‌هایی از بازارهای نقدی و آتی است.

نکته قابل توجه در اینجا این است که کاهش این شاخص پس از فروپاشی بورس FTX بسیار سریعتر شد. این به این دلیل است که فروپاشی صرافی معروفی مانند FTX باعث می‌شود سرمایه‌گذاران نسبت به پلتفرم‌های متمرکز بیش از هر زمان دیگری مشکوک شوند و این امر منجر به خروج گسترده ارزهای دیجیتال از صرافی‌ها برای سرمایه‌گذاران برای نگهداری در کیف پول شخصی خود می‌شود.

در مجموع، ذخایر اتریوم در صرافی ها در سال 2022 بیش از 30 درصد کاهش یافته است. یکی از بهترین اخبار امسال کاهش تورم اتریوم است. به نظر می رسد سرمایه گذاران نیز به این باور دارند و دارایی ها را از مبادلات متمرکز برای دارایی های بلندمدت می کشند. قیمت اتریوم در حال حاضر حدود 1200 دلار است که نسبت به هفته گذشته 1 درصد افزایش یافته است.

نمودار قیمت اتریوم

نمودار قیمت اتریوم

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)