منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دو پروژه سایت “Coin Market Cap” را به کلاهبرداری متهم کرده اند

دو پروژه سایت “Coin Market Cap” را به کلاهبرداری متهم کرده اند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دو پروژه سایت "Coin Market Cap" را به کلاهبرداری متهم کرده اند

دو پروژه رمزنگاری که airdrops و تبلیغات خود را به وب‌سایت محبوب CoinMarketCap واگذار کردند، ادعا می‌کنند که در طول کمپین‌های خود، بخش بزرگی از توکن‌ها به گروه کوچکی از افراد اعطا شده است. آنها سایت را به تقلب در روند تخصیص متهم کردند.

به گفته والکس و به نقل از کوین تلگراف، این ایردراپ‌های تبلیغاتی که برای توزیع توکن‌های پروژه در هزاران کیف پول در نظر گرفته شده بود – برای افزایش آگاهی از پروژه – تنها در تعداد انگشت شماری کیف پول واریز شد که نشان‌دهنده دستکاری احتمالی در سیستم توزیع است. خوب.

ایردراپ توکن SATT

پروژه SaTT که یک ارائه دهنده راه حل های تبلیغاتی بلاک چین است، در گفتگو با کوین تلگراف ادعا کرد که قراردادی با سایت Coin Market Cap برای توزیع airdrop تبلیغاتی خود در دسامبر 2022 امضا کرده است، اما پس از توزیع airdrop، 84٪ از توکن ها فقط به 21 نفر توزیع شد کیف پول واریز شد.

هدف از این کمپین، واجد شرایط بودن 25000 کیف پول برای دریافت 4000 توکن SATT به ارزش تقریبی 6.3 دلار بود.

با این حال، SaTT ادعا می کند که مدت کوتاهی پس از توزیع توکن، 20953 کیف پول گیرنده به طور خودکار توکن های خود را به 21 کیف پول منتقل کردند. این کیف پول ها توکن ها را چند روز بعد در 10 دسامبر فروختند و 142000 دلار به جیب زدند.

این فروش گسترده قیمت SATT را به شدت تضعیف کرد و باعث شد ارزش آن تا 70 درصد کاهش یابد.

بزرگترین کیف پول در میان 21 کیف پول تقلبی بیش از 4 میلیون توکن SaTT فروخت
بزرگترین کیف پول در میان 21 کیف پول تقلبی بیش از 4 میلیون توکن SaTT فروخت

TokenBot airdrop

اتفاق مشابهی در مورد پروژه TokenBot رخ داد. این پروژه نیز مانند تیم SaTT در تاریخ 9 دسامبر آگهی خود را از طریق وب سایت CMC منتشر کرد.

به گفته یکی از بنیانگذاران پروژه، CoinMarketCap لیستی از 30000 آدرس برنده را برای تیم ارسال کرد. تیم تصمیم گرفت تراشه ها را در چند دور ارسال کند.

پس از ارسال توکن به 4000 آدرس اول، 3300 آدرس موجودی خود را به کیف پول ارسال کردند.

تصویر انتقال عظیم TokenBot به یک آدرس
تصویر انتقال عظیم TokenBot به یک آدرس

در نتیجه این حادثه، پروژه 20000 دلار ضرر کرد و مجبور شد دو برابر سرمایه از خزانه خود اختصاص دهد.

شان نیوزوم، یکی از بنیانگذاران Token Bot، گفت:

به نظر می رسد شخصی توانسته محدودیت های CoinMarketCap را دور بزند. اگر همه ایردراپ ها را در یک مکان بگذاریم، فاجعه رخ می دهد.

Newsom اضافه کرد که تیم CoinMarketCap از او عذرخواهی کرد و به او اطمینان داد که این موضوع را بررسی خواهند کرد. همچنین فهرست جدیدی از برندگان ایردراپ توکن ربات را ارسال خواهد کرد.

تیم SaTT ادعا می کند که پس از بررسی بیشتر، آنها دریافتند که 18 پروژه دیگر نیز به سرنوشت مشابهی دچار شده اند و در مجموع حدود 6.6 میلیون دلار ضرر مالی متحمل شده اند.

این گروه معتقدند که تنها دو راه ممکن برای توجیه این مشکل وجود دارد:

یا گروهی از هکرها موفق به ایجاد تعداد زیادی حساب جعلی در سایت Coin Market Cap شده اند و یا برخی از عوامل این سایت در این کار نقش دارند.

پاسخ Coinmarketcap به اتهامات

سخنگوی وب سایت CMC به برخی از سوالات مطرح شده در گفتگو با کوین تلگراف پاسخ داد. او ابتدا اظهار داشت که حداقل 4 پروژه ذکر شده توسط SaTT هنوز توکن های خود را توزیع نکرده اند، بنابراین “قربانی” نامیدن آنها بی معنی است.

او همچنین اعتراف کرد که از سه پروژه SaTT، AgeOfGods و TokenBot شکایت هایی دریافت کرده است، اما هیچ پروژه دیگری تاکنون مشکلی را گزارش نکرده است.

وی در مورد ربات ها نیز افزود:

صنعت ارزهای دیجیتال مدتی است که با موضوع وجود ربات در ایردراپ ها مواجه شده است و حقیقت این است که هیچ صنعتی نتوانسته مشکل ربات را به طور کامل حل کند.

ما دائماً در حال تلاش برای بهبود سیستم ها و خدمات خود برای کاهش این مشکل هستیم و به همکاری نزدیک با تیم پروژه برای یافتن راه حل ادامه خواهیم داد.

(1 امتیاز) – 1/5