منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دو تن از مدیران Alameda Research و FTX به اتهامات وارده اعتراف کرده اند

دو تن از مدیران Alameda Research و FTX به اتهامات وارده اعتراف کرده اند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دو تن از مدیران Alameda Research و FTX به اتهامات وارده اعتراف کرده اند

آدامیان ویلیامز، دادستان ایالات متحده اعلام کرد، کارولین الیسون، مدیر عامل سابق آلامدا ریسرچ و گری وانگ، بنیانگذار FTX، به اتهامات وارده اعتراف کردند.

ویلیامز افزود که الیسون و وانگ هر دو با دادستان‌ها همکاری می‌کنند و او انتظار دارد که اتهامات بیشتری علیه سایرین درگیر کند. وی همچنین از دیگر مقامات آلامدا و صرافی FTX خواست قبل از طرح اتهام وارد عمل شوند و هشدار داد: صبر ما تا ابد نمی ماند. ویلیامز افزود:

«ما به کار شبانه روزی ادامه می دهیم و هنوز تا پایان کار فاصله داریم.

وکیل ایالات متحده گفت که سام بنکمن-فرید نیز در بازداشت FBI است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملات آتی کالا نیز الیسون و وانگ را به کلاهبرداری از سرمایه گذاران متهم کردند. هر دو آژانس خاطرنشان کردند که الیسون و وانگ اطلاعات حساب خود را برای بررسی ارائه کردند. اگر اتهامات آنها توسط قاضی تایید شود، هر دو پولی را که از FTX و Alameda Research به دست آورده‌اند از دست می‌دهند و از «انتشار، خرید، عرضه یا فروش اوراق بهادار» به جز در حساب‌های سرمایه‌گذاری شخصی خود منع می‌شوند.

SEC گفت:

“به عنوان بخشی از کیفرخواست آنها، ما ادعا می کنیم که کارولین الیسون و سام بنکمن-فرید نقش اصلی را در دستکاری قیمت FTT، توکن مبادله FTX ایفا کرده اند.”

گری جنسلر، رئیس SEC در بیانیه ای گفت:

ما همچنین ادعا می‌کنیم که خانم الیسون و آقای وانگ نقش فعالی در طرحی برای سوء استفاده از دارایی‌های مشتریان FTX برای حمایت از Alameda Research و ارسال وثیقه برای معاملات حاشیه ای ایفا کردند.

جنسلر افزود که بنکمن-فرید، الیسون و وانگ پس از فروپاشی FTT “سرمایه گذاران را رها کرده اند”.

رئیس SEC ادامه داد: «تا زمانی که پلتفرم‌های کریپتو با قوانین آزموده‌شده اوراق بهادار مطابقت نداشته باشند، سرمایه‌گذاران در معرض خطر هستند».

FTX هنوز در حال ورشکستگی است و مشتریان ممکن است ماه ها یا سال ها منتظر بازپرداخت جزئی یا کامل باشند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.