منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دلیل برداشت سنگین 3 میلیارد دلاری از صرافی بایننس چه بود؟

دلیل برداشت سنگین 3 میلیارد دلاری از صرافی بایننس چه بود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دلیل برداشت سنگین 3 میلیارد دلاری از صرافی بایننس چه بود؟

به گفته شرکت تحلیل داده Nansen، کاربران بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان در روز سه شنبه 22 دسامبر، نزدیک به 3 میلیارد دلار از حساب خود در این صرافی برداشت کردند.

به گزارش والکس و به نقل از CNN، انتشار خبر تحقیق فایل صرافی بایننس توسط وزارت دادگستری ایالات متحده عامل مهمی در این برداشت گسترده است. این مطالعه در مورد بررسی است نقض احتمالی قوانین پولشویی این کار توسط صرافی Binance در سال 2018 انجام شد.

اندرو تورمن، مدیر محتوای نانسن، قرعه کشی خالص روز سه شنبه را تقریباً تخمین زد. 3 میلیارد دلار رتبه بندی شده به گفته تورمن، یکی از دلایل مهم خروج این میزان سرمایه، خروج یکی از بزرگترین بازارسازان دنیای ارز دیجیتال از صرافی بایننس است.

از کریپتو بگذرید (Jump Crypto)، یکی از بزرگترین سازندگان بازار ارزهای دیجیتال در جهان و یکی از شرکت های تابعه Jump Trading (Jump Trading). این بازارساز در هفته های اخیر مبالغ هنگفتی را از صرافی بایننس برداشت کرده و هیچ سپرده گذاری نکرده است. این خبر باعث سردرگمی کاربران خرده فروشی و سازمانی شد.

به گفته نانسن، این بزرگترین برداشت از صرافی بایننس از ماه ژوئن تاکنون است. مبلغ خالص برداشت تا عصر سه شنبه به 70 میلیون دلار کاهش یافت.

این رویداد را می توان ادامه زمستان طولانی رمزارزها دانست. زمستانی که بهار گذشته با فروپاشی شبکه Terra آغاز شد و با ورشکستگی صندوق 3AC، انحلال صرافی FTX و دستگیری سام بانکمن فرید به پایان رسید.

از سوی دیگر، بایننس تاکید کرد که همه چیز عادی است. سخنگوی این صرافی از متعهد بودن و پایبندی این شرکت به اصول امنیتی و رعایت قوانین خبر داد.

چانگ پنگ ژائو (CZ)، مدیر صرافی Binance، در این رابطه گفت:

ما قبلاً این وضعیت را دیده بودیم. برخی روزها برداشت خالص و برخی روزها خالص سپرده داریم. امروز برای ما یک روز عادی است.

CZ در ادامه افزود که او معتقد است ظهور چنین رویدادهایی و تبادل در حال آزمایش چیز خوبی است. وی سخنان خود را اینگونه به پایان رساند:

دارایی های کاربران در بایننس به صورت همتا به همتا و یک به یک نگهداری می شود و ساختار سرمایه بایننس به گونه ای است که هیچ وام یا بدهی وجود ندارد.

بدون شک، اگر مشکلی در صرافی FTX در بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان وجود داشته باشد، می تواند عواقب جدی و گسترده ای برای تمام بخش های این صنعت داشته باشد.