منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • درس هایی که باید از سقوط FTX به قول ویتالیک بوترین آموخت

درس هایی که باید از سقوط FTX به قول ویتالیک بوترین آموخت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
درس هایی که باید از سقوط FTX به قول ویتالیک بوترین آموخت

ما باید از بحران FTX درس بگیریم

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، نظرات و نکات مثبت خود را از یکی از بزرگترین رویدادهای ارزهای دیجیتال قو سیاه پس از سقوط FTX ارائه کرد.

بوترین در مصاحبه ای با بلومبرگ در 20 نوامبر گفت که سقوط FTX درس هایی برای کل اکوسیستم کریپتو دارد.

وی اذعان کرد که ثبات اساسی دفتر کل توزیع شده و فناوری که زیربنای اقتصاد دارایی های رمزنگاری شده است زیر سوال رفته است. مشکل در این مورد (و چندین مورد قبل از آن) مردم بود، نه فناوری.

بوترین همچنین سقوط FTX را یک “تراژدی بزرگ” خواند، اما اضافه کرد که موضع بسیاری از جامعه اتریوم در مورد تمرکز مجدد را تایید می کند:

وی افزود این اخلاق شامل اعتماد به منبع باز و شفاف بودن با مردم است. در آخر هفته، بوترین راهنمای ارائه یک “مبادله متمرکز امن” ضد ورشکستگی را منتشر کرد.

او گفت که صرافی‌ها به جای تکیه بر «روش‌های فیات» مانند مجوزهای دولتی، حسابرسان، حاکمیت شرکتی و بررسی سوابق افرادی که صرافی‌ها را اداره می‌کنند، می‌توانند «شواهد رمزنگاری ایجاد کنند که وجوهی که در زنجیره نگهداری می‌کنند برای پوشش کافی است. ” تعهدات آنها در قبال کاربرانشان.

مشکلات FTX ناشی از استفاده صرافی از سپرده های مشتری برای اهداف دیگر است. پس از هجوم گسترده درخواست‌های برداشت به صرافی در اوایل ماه جاری، صرافی نتوانست با نقدینگی فعلی خود، تقاضای برداشت را برآورده کند.

Vitalik Buterin تنها رهبر صنعت نیست که اخیراً در مورد پیامدهای FTX صحبت کرده است. در 17 نوامبر، مدیر عامل Binance گفت که اگرچه مقررات لازم است، اما برای بازیگران صنعت مهم‌تر است که الگوبرداری کنند.

در خلال اجلاس فین‌تک اندونزی در سال 2022، ژائو گفت که کل حماسه FTX احتمالاً صنعت کریپتو را «چند سال» به عقب می‌اندازد و به احتمال زیاد این صنعت از نزدیک توسط قانون‌گذاران زیر نظر خواهد بود.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.