منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • درآمد استخراج بیت کوین تا 3 ماه آینده منفی خواهد بود

درآمد استخراج بیت کوین تا 3 ماه آینده منفی خواهد بود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
درآمد استخراج بیت کوین تا 3 ماه آینده منفی خواهد بود

درآمد استخراج بیت کوین تا 3 ماه آینده منفی خواهد بود

استخراج بیت‌کوین ستون فقرات اکوسیستم بیت‌کوین است و بازده استخراج‌کنندگان می‌تواند بینشی در مورد تغییرات قیمت بیت‌کوین و سلامت بخش گسترده‌تر کریپتو فراهم کند. با چند اشاره می توان ثابت کرد که ماینرهای بیت کوین در بازار نزولی کنونی با مشکل مواجه هستند. Blockstream، یکی از استخراج کنندگان پیشرو بیت کوین، اخیراً سرمایه خود را با 70 درصد تخفیف افزایش داده است.

فعالیت استخراج بیت کوین در حال حاضر شباهت هایی به بازارهای نزولی بیت کوین گذشته دارد. بیایید نگاهی بیندازیم به معنای این برای چرخه فعلی بیت کوین

تجزیه و تحلیل نشان می دهد که بر اساس چرخه های قبلی، بازار نزولی ممکن است ادامه یابد

سود استخراج بیت کوین را می توان با در نظر گرفتن درآمد ماینر در هر کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) اندازه گیری کرد. به گفته یاران ملرود، تحلیلگر بیت کوین و شاخص هش آن، در بازار نزولی، سود استخراج بیت کوین در یک دوره پایدار کمتر از 0.25 دلار در هر کیلووات ساعت است. بر اساس فرض او، این محاسبات با استفاده از کارآمدترین دستگاه استخراج بیت کوین در بازار محاسبه می شود.

بازار نزولی سال 2018 نزدیک به یک سال به طول انجامید و سود استخراج را به پایین ترین سطح 0.12 دلار در هر کیلووات ساعت رساند. پس از روند نزولی، یک بازار صعودی کوتاه مدت قبل از شروع بازار نزولی 2019 آغاز شد.

به گزارش ملرود، بازار نزولی در سال 2019 به پایین ترین حد تاریخ 0.083 دلار در هر کیلووات ساعت رسید و 463 روز ادامه داشت تا اینکه قیمت بیت کوین به 5000 دلار کاهش یافت.

بر اساس تجزیه و تحلیل ملرود، از نظر درآمد استخراج بیت کوین به ازای هر کیلووات ساعت، جدیدترین بازار خرس ماینینگ در آوریل 2022 آغاز شد. از 8 دسامبر، بازار نزولی فعلی 225 روز با حداقل درآمد 0.108 دلار در کیلووات ساعت به طول انجامید. این عدد به دلیل هزینه بالای انرژی نسبت به دوره های قبلی کاهش بیشتر است.

با مقایسه چرخه های استخراج خرس فعلی، حداقل 138 روز طول می کشد تا چرخه خرس استخراج بیت کوین به پایان برسد. تفاوت این دوره با چرخه های گذشته این است که قبلاً ماینرها عمدتاً از خود تأمین مالی می شدند، در حالی که اکنون بسیاری از ماینرها هستند که رشد سریع خود را با بدهی تأمین می کنند.

تاثیر بازار نزولی بر شرکت های استخراج بیت کوین

در اوج خود، سهام استخراج بیت کوین به ارزش تجمعی بیش از 17 میلیارد دلار در بازار صعودی سال 2021 رسید. بازار گاوی به علاقه سرمایه گذاران دامن زد و سهام استخراج بیت کوین را به 2 میلیارد دلار در نوامبر 2020 رساند. پس از رسیدن به اوج بازار صعودی در سال 2021. سهام شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال کاهش شدیدی را تجربه کردند و بسیاری از آنها حتی تا 90 درصد کاهش یافتند.

بدهی هنگفتی که شرکت های استخراج بیت کوین عمومی در اوج بیت کوین دریافت می کنند، نسبت بدهی به سهام را ایجاد می کند. یک مثال عالی از اینکه چگونه یک بازار نزولی وابستگی استخراج کنندگان به بدهی را افزایش می دهد، نگاهی به Core Scientific است. قبل از بازار نزولی استخراج بیت کوین در ماه آوریل، Core Scientific نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام تنها 0.6 بود. از ابتدای شروع بازار خرسی، این تعداد به بیش از 24.2 بدهی برای هر سهم افزایش یافته است.

از آنجایی که انتظار می رود بازار نزولی استخراج بیت کوین بر اساس روندهای تاریخی گذشته بیت کوین ادامه یابد، استخراج کنندگان عمومی بیشتری با فشار بر سرمایه مواجه خواهند شد. با ادامه رشد بدهی شرکت‌های معدنی، سرمایه‌گذاران ممکن است دچار وحشت شوند و قیمت‌های پایین‌تری در بازار سهام ایجاد کنند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.