منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • داده های زنجیره ای: سرمایه گذاران خرده فروشی انباشته می شوند و نهنگ ها بیت کوین می فروشند

داده های زنجیره ای: سرمایه گذاران خرده فروشی انباشته می شوند و نهنگ ها بیت کوین می فروشند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
داده های زنجیره ای: سرمایه گذاران خرده فروشی انباشته می شوند و نهنگ ها بیت کوین می فروشند

در حالی که قیمت بیت کوین پس از 12 روز به زیر حمایت روانی 20000 دلار رسید، داده های زنجیره ای نشان می دهد که نهنگ ها از اواخر آگوست (اوایل سپتامبر) علیه سرمایه گذاران خرده فروشی اقدام کرده اند. در واقع، به نظر می‌رسد که نهنگ‌ها هنوز نتوانسته‌اند احساسات صعودی سرمایه‌گذاران خرد را در مورد مسیر آینده بازار جلب کنند.

طبق گفته‌های CryptoSlate، سرمایه‌گذاران خرده‌فروش (که کمتر از یک بیت‌کوین دارند) در حال انباشته شدن هستند، در حالی که نهنگ‌هایی با بیش از 10000 بیت‌کوین در حال فروش دارایی‌های خود هستند.

همانطور که در نمودار زیر می بینید، رنگ های روشن تر نشان می دهد که بیت کوین در ماه آگوست در مرحله انتشار (فروش) بوده است. رنگ‌های تیره‌تر که دوره‌های تجمع را نشان می‌دهند، در ماه‌های می، ژوئن و جولای (مه، ژوئن و جولای) مشاهده می‌شوند. این نمودار تخمین روند انباشت بیت کوین را در بین همه سرمایه گذاران نشان می دهد.

در طول سقوط بازار در ماه می که با فروپاشی شبکه Terra آغاز شد، سرمایه گذاران به انباشت بیت کوین ادامه دادند. با این حال، این روند در ماه آگوست زمانی که احساسات بازار منفی شد، پایان یافت و باعث شد که قیمت بیت کوین در سه ماهه سوم سال 2022 تقریباً ثابت بماند. اگرچه تعداد فروشندگان در این دوره از خریداران بیشتر بود، اما قدرت آن به وضوح کافی نبود تا بیت کوین را زیر 18000 دلار نگه دارد. یک دوره طولانی

نگه داشتن قیمت بیت کوین در محدوده 20000 دلار در سه ماهه سوم در میان فشار بی امان فروش نشان دهنده حمایت قوی در آن سطح است. از اواسط آگوست (اواخر مرداد) بیت کوین دارای محدوده بازار بوده و در محدوده 18000 تا 22000 دلار معامله شده است.

داده های زنجیره ای: سرمایه گذاران خرده فروشی انباشته می شوند و نهنگ ها بیت کوین می فروشند
نمودار نتایج روند انباشت بیت کوین.

بررسی وضعیت دارندگان موجودی کیف پول بیت کوین، دید دقیق تری از این روند به آنها می دهد. سرمایه گذارانی که دارای موجودی کمتر از یک بیت کوین بودند، در اواخر اکتبر (اوایل نوامبر) دوباره وارد فاز انباشت شدند. مانند سرمایه گذارانی که بین 1000 تا 10000 بیت کوین دارند. آدرس‌هایی که دارای بیش از 10000 بیت کوین بودند نیز همانطور که از اواسط ژوئیه (پایان جولای) شروع شده بود به فروش خود ادامه دادند.

نمودار زیر تصویر واضحی از روندهای مختلف در میان گروه های مختلف سرمایه گذاران بیت کوین ارائه می دهد. سرمایه‌گذارانی که کمتر از یک بیت کوین در زمان‌های متفاوتی نسبت به نهنگ‌های بزرگ‌تر خریداری کرده‌اند.

سرمایه گذاران خرده فروشی بیت کوین را در ماه مارس به شدت خریدند، در حالی که نهنگ ها در همان دوره شروع به فروش کردند. ژوئن و جولای امسال تنها دوره هایی بودند که شباهت های آشکاری بین رفتار سرمایه گذاران خرد و نهنگ ها وجود داشت.

داده های زنجیره ای: سرمایه گذاران خرده فروشی انباشته می شوند و نهنگ ها بیت کوین می فروشند
نمودار امتیاز روند انباشت بیت کوین بر اساس موجودی کیف پول.

در حالی که نهنگ های بیت کوین ممکن است به توزیع دارایی های خود از طریق ادامه فروش ادامه دهند، در هفته های اخیر نشانه هایی مبنی بر تغییر این روند وجود داشته است. نتیجه روند انباشت نهنگ از اواسط آگوست (اواخر مرداد) از ناحیه قرمز تیره (بیش فروش) به نارنجی روشن تغییر کرده است که نشان دهنده موقعیت خنثی تری است.

با توجه به نوسانات بسیار کم در قیمت بیت کوین از تابستان، هم نهنگ ها و هم سرمایه گذاران خرد که بیت کوین را در ژوئن و ژوئیه خریداری کرده اند، احتمالاً سود یا نزدیک به قیمت خرید خود هستند.

اگرچه نهنگ های بزرگتر به فروش خود ادامه دادند، اما سرمایه گذاران با 1000 تا 10000 بیت کوین نیز از اواخر اکتبر (اوایل نوامبر) شروع به انباشته شدن کردند.