منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • داده های زنجیره ای: انباشت بیت کوین در میان سرمایه گذاران کوچک و متوسط ​​به اوج می رسد

داده های زنجیره ای: انباشت بیت کوین در میان سرمایه گذاران کوچک و متوسط ​​به اوج می رسد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
داده های زنجیره ای: انباشت بیت کوین در میان سرمایه گذاران کوچک و متوسط ​​به اوج می رسد

معامله گران باتجربه عموماً بر این باورند که نهنگ ها بیت کوین ها را به عنوان نشانه ای برای خرید پایین انباشته می کنند. با این حال، داده های جدید نشان می دهد که رشد بیت کوین توسط سرمایه گذاران کوچک و متوسط ​​در ماه های اخیر بسیار قابل توجه بوده است که نمی توان آن را نادیده گرفت.

بر اساس گزارش CryptoSlate، کیف پول هایی که بین 10 تا 100 بیت کوین در انبار دارند، عرضه خود را از 2.98 میلیون به بیش از 3.26 میلیون بیت کوین بین سال های 2018 تا 2022 افزایش داده اند.

البته در مورد صحت این داده ها مشکلاتی وجود دارد. به عنوان مثال، مشخص نیست که چه تعداد از این اوراق بهادار متعلق به صرافی ها، خارج از بورس (OTC) یا سازمان های دیگر است تا افراد.

علاوه بر این، داده‌های زنجیره‌ای در مورد روند نسبت سود مصرف شده با خروجی تعدیل‌شده (aSOPR) نیز فروش سنگین و از دست دادنی را در بازار باز به تصویر می‌کشد.

داده های زنجیره ای: انباشت بیت کوین در میان سرمایه گذاران کوچک و متوسط ​​به اوج می رسد
نمودار خروجی بیت کوین و نسبت سود هزینه (aSOPR).

همچنین مشخص نیست که کاربران فعلی یا جدید (در حال حاضر) این کیف پول ها را دارند. با این حال، این داده ها بینش جالبی از روند قیمت بیت کوین دارد.

اول اینکه، تعداد کیف پول هایی با موجودی زیر 1000 بیت کوین در ماه های اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. این نشان می دهد که تقاضای فزاینده ای برای بیت کوین در بین سرمایه گذاران کوچک و متوسط ​​و اشتهای فزاینده ای برای نگهداری بیت کوین به عنوان یک سرمایه گذاری وجود دارد.

همچنین رشد سرمایه کیف پول هایی با موجودی 10 تا 100 بیت کوین بسیار بیشتر از رشد کیف پول هایی است که 1 تا 10 بیت کوین دارند. این نشان می دهد که چه گروه هایی در این مدت به طور فزاینده ای سرمایه گذاری خود را در ارزهای دیجیتال افزایش داده اند.

این داده ها ممکن است نشان دهد که بیت کوین به آرامی در حال تبدیل شدن به جریان اصلی سیستم مالی است و افراد بیشتری پتانسیل سرمایه گذاری آن را می شناسند. نمودار زیر کیف پول های موجود را نشان می دهد که از 10 تا 100 بیت کوین نگهداری می کنند.

داده های زنجیره ای: انباشت بیت کوین در میان سرمایه گذاران کوچک و متوسط ​​به اوج می رسد
نمودار عرضه برای مؤسساتی با موجودی 10 تا 100 بیت کوین در دسترس است.

این شاخص انباشت بیت کوین توسط دو دسته از سرمایه گذاران کوچک را پس از سقوط صرافی FTX نشان می دهد.

دسته اول، معامله گرانی که از معاملات اهرمی یا بازارهای مشتقات برای تجارت ارزهای دیجیتال استفاده می کنند و از اوایل نوامبر (اواسط آبان) شروع به انباشت بیت کوین کرده اند.

دسته دوم شامل سرمایه گذاران کوچکتر (به غیر از نهنگ ها) می شود. این سرمایه گذاران از اواسط اکتبر زمانی که بازار شروع به سقوط کرد، مقادیر زیادی بیت کوین خریداری کرده اند. به نظر می رسد این سرمایه گذاران کوچک و متوسط ​​تحت تأثیر ترس و تردید ناشی از سقوط بازار سهام FTX و نزولی بازار قرار نگرفته اند.

علاوه بر این، این داده ها نشان می دهد که تعداد سرمایه گذاران فعال کوچک و متوسط ​​(به غیر از نهنگ ها) از اواسط اکتبر (اواخر مهر) به میزان قابل توجهی افزایش یافته است که ممکن است نشان دهنده اعتماد سرمایه گذاران کوچک به بازار ارز دیجیتال باشد.

سرمایه گذاران کوچک و متوسط ​​احتمالاً در حال خرید پایین هستند و مقدار قابل توجهی بیت کوین در چند هفته اخیر انباشته کرده اند. رفتار این گروه از سرمایه گذاران ممکن است نشانه ای از شکل گیری احساسات صعودی آتی در بازار باشد که احتمالاً در کوتاه مدت منجر به بهبود قیمت بیت کوین می شود.