منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • داده های تازه: سرمایه گذاران کوچک مانع از سقوط بیت کوین به زیر 18000 دلار شده اند

داده های تازه: سرمایه گذاران کوچک مانع از سقوط بیت کوین به زیر 18000 دلار شده اند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
داده های تازه: سرمایه گذاران کوچک مانع از سقوط بیت کوین به زیر 18000 دلار شده اند

در حالی که تاثیر نهنگ ها بر قیمت بیت کوین در سال های اخیر به آرامی کاهش یافته است، بررسی داده ها نشان می دهد که سرمایه گذاران کوچک ماه ها با سرمایه گذاران بزرگ مبارزه کرده اند تا از سقوط قیمت بیت کوین به زیر 18000 دلار جلوگیری کنند. روندی که انتظارات تحلیلگران را برای تشکیل آستانه قیمتی در بازار افزایش داد.

به گفته کوین تلگراف، در حالی که بیت کوین در محدوده 18000 تا 20000 دلار قرار دارد، داده های زنجیره ای تفاوت جزئی بین رفتار نهنگ ها (آدرس هایی با بیش از 1000 بیت کوین موجود در بازار) و ماهی ها (سرمایه گذاران با مقادیر نسبتاً کمی بیت کوین) را نشان می دهد.

ماهی ها در طول روند خنثی اخیر بیت کوین را انباشته می کنند. بر اساس داده‌های Glassnode، عرضه خالص آدرس‌هایی با 100 تا 1000 بیت کوین از 3.71 میلیون واحد در ژوئن به 3.77 میلیون واحد در اکتبر افزایش یافت.

نمودار عرضه بیت کوین از آدرس هایی که 100 تا 1.00 بیت کوین دارند در دسترس است
نمودار عرضه بیت کوین برای آدرس هایی که 100 تا 1000 واحد در انبار دارند موجود است.

در همین دوره، عرضه خالص موجود برای آدرس هایی با 10 تا 100 بیت کوین از 3 میلیون به 3.15 میلیون افزایش یافت. این روند در بین کیف پول هایی که از 0.001 تا 10 بیت کوین نگهداری می کنند مشابه است.

در همین حال، روند نوسان قیمت با کاهش عرضه بیت کوین در دسترس نهنگ ها همزمان شده است. به عنوان مثال، عرضه بیت کوین توسط آدرس هایی با موجودی 1000 تا 10000 بیت کوین از 3.82 میلیون در ژوئن به 3.69 میلیون کاهش یافت.

داده های تازه: سرمایه گذاران کوچک مانع از سقوط بیت کوین به زیر 18000 دلار شده اند
نمودار عرضه بیت کوین برای آدرس هایی که 1000 تا 10000 واحد در انبار دارند در دسترس است.

علاوه بر این، آدرس هایی با 10000 تا 100000 بیت کوین نیز شاهد کاهش دارایی خود از 1.98 میلیون به 1.92 میلیون در مدت مشابه بودند.

بر اساس داده‌هایی که در بالا به آن اشاره کردیم، تفسیر اولیه می‌تواند این باشد که ماهی‌ها نسبت به نهنگ‌ها در مورد پایین بودن احتمالی قیمت بیت‌کوین در محدوده 18000 دلار مطمئن‌تر هستند.

همانطور که در نمودار زیر می بینید، اگرچه سرمایه گذاران کوچک ممکن است بتوانند در برابر فشار فروش قوی ایجاد شده توسط سرمایه گذاران بزرگ مقاومت کنند، از نظر تاریخی با کاهش جمعیت نهنگ، خطر سقوط قیمت بیشتر است.

داده های تازه: سرمایه گذاران کوچک مانع از سقوط بیت کوین به زیر 18000 دلار شده اند
نموداری از قیمت بیت کوین (خط سیاه) در مقایسه با تعداد نهنگ ها (خط نارنجی).

یکی از معدود استثناها زمانی رخ داد که قیمت بیت کوین به بالای 69000 دلار رسید در حالی که تعداد نهنگ ها نسبتاً ثابت بود. این ممکن است به این معنی باشد که نهنگ ها نسبت به سال های گذشته نفوذ کمتری بر بازار دارند. به خصوص زمانی که سهام بیت کوین در صرافی ها همچنان به پایین ترین سطح خود در چند سال گذشته سقوط می کند.

افزایش همبستگی بین بیت کوین و طلا

گاوها همچنان به رشد خود ادامه می دهند زیرا برخی گزارش ها نشان می دهد که سرمایه گذاران بار دیگر بیت کوین را به عنوان یک دارایی امن می بینند.

الکش شاه و اندرو ماس، استراتژیست های دارایی دیجیتال در بانک آمریکا، ضعیف شدن همبستگی بیت کوین با شاخص های بورس ایالات متحده و تقویت متناظر آن با روند قیمت طلا را نشانه ای از تلاش ارز دیجیتال برای تحقق روایت خود برای طلای دیجیتال در آینده می دانند. .

همچنین جالب است بدانید که همبستگی 40 روزه بیت کوین با بازارهای پرریسک مانند نزدک یا S&P500 به 69 درصد و 75 درصد کاهش یافته است که کمتر از ارزش ثبت شده در ماه گذشته است. از سوی دیگر، همبستگی بین بیت کوین و طلا از صفر در ماه اوت به 67 درصد در اکتبر افزایش یافت.

داده های تازه: سرمایه گذاران کوچک مانع از سقوط بیت کوین به زیر 18000 دلار شده اند
نمودار همبستگی ۴۰ روزه بیت کوین گلد.

استراتژیست های بانک آمریکا در مورد آن نوشتند:

کاهش همبستگی مثبت [بیت کوین] با افزایش همبستگی S&P500 یا نزدک با طلا، همراه با تداوم نوسانات کلان اقتصادی و پایین بودن بازار نامشخص، این نشان می دهد که سرمایه گذاران احتمالا بیت کوین را به عنوان یک دارایی نسبتا امن می بینند.

با این حال، برخی از تحلیلگران انتظار دارند که قیمت بیت کوین در نهایت به کمتر از حمایت 18000 دلاری برسد.تحلیلگر مستقل بازار Filbfilb معتقد است که قیمت بیت کوین به دلیل ارتباط نزدیک بیت کوین با دارایی های ریسک و مسائل کلان اقتصادی ممکن است تا 10000 دلار کاهش یابد.