منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دادستان باهاما: تحقیقات مدنی و جنایی در مورد پرونده تبادل FTX ادامه دارد

دادستان باهاما: تحقیقات مدنی و جنایی در مورد پرونده تبادل FTX ادامه دارد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دادستان باهاما: تحقیقات مدنی و جنایی در مورد پرونده تبادل FTX ادامه دارد

رایان پیندر (رایان پیندر)، دادستان کل و وزیر امور حقوقی باهاما تأیید کردند که ورشکستگی صرافی FTX توسط مقامات این کشور در حال بررسی است.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، در بیانیه ای که به صورت زنده در صفحه فیس بوک نخست وزیر باهاما منتشر شد، پیندر توضیح داد که موضوع FTX هم از نظر مدنی و هم جنایی در حال بررسی است و مقامات باهامایی در حال کار با کارشناسان در زمینه It’s the Field هستند.

او اضافه کرد:

کمیسیون بورس و اوراق بهادار، واحد اطلاعات مالی ما و واحد جرایم مالی نیروی پلیس سلطنتی باهامیا به بررسی حقایق و شرایط پیرامون بحران ورشکستگی FTX و هرگونه نقض احتمالی قوانین باهامیا ادامه خواهند داد.

پیندر همچنین اضافه کرد که آنها با سازمان های نظارتی و مجری قانون در سراسر جهان همکاری خواهند کرد تا هر شرکت یا فردی را که در طول تحقیقات مرتکب تخلف شوند، دستگیر کنند.

وی در خصوص ضرورت همکاری های بین المللی گفت:

این تحولات ما را به یاد درس هایی می اندازد که از اوراق بهادار و سایر مقررات مالی در مورد نیاز به همکاری قوی فرامرزی آموخته ایم. همکاری نظارتی بین المللی قوی به عموم مردم در سراسر جهان کمک خواهد کرد.

کمیسیون اوراق بهادار باهاما مجوز تجارت دیجیتال FTX (FDM) را در 10 نوامبر به حالت تعلیق درآورد. در 12 نوامبر، آنها دستور انتقال تمام دارایی های دیجیتال در صرافی FTX را به کیف پول متعلق به کمیسیون دادند. این اقدام برای محافظت ایمن از دارایی ها انجام می شود.

پیندر خاطرنشان کرد که سازمان دیده بان کشور تدابیر بیشتری را اتخاذ کرده است که توسط دیوان عالی تایید شده است، اما تا زمانی که مطمئن نشود هیچ جنبه ای از تحقیقات در حال انجام را به خطر نمی اندازد، از توضیح بیشتر خودداری کرد.

پیندر همچنین از این فرصت استفاده کرد و به درخواست اضطراری 17 نوامبر FTX Trading Limited که در آن دولت باهاما دسترسی غیرمجاز به سامانه بدهکاران پس از تشکیل پرونده برای ورشکستگی فصل 11 در ایالات متحده، او مورد انتقاد قرار گرفت. او این ادعاها را مطرح کرد خیلی بد وی تمامی اقدامات رگولاتوری در کشور را خواند و در عین حال از آن دفاع کرد.