منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • خوش بینی در رقابت با آربیتروم؛ جنگ لایه 2

خوش بینی در رقابت با آربیتروم؛ جنگ لایه 2

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
خوش بینی در رقابت با آربیتروم؛ جنگ لایه 2

طبق یک توییت در تاریخ 1 ژانویه، Arbitrum موفق شده است که از سایر پروتکل‌های لایه 2 مانند Polygon و Optimism از نظر مجموع ارزش قفل شده (TVL) بهتر عمل کند. با این حال، Optimism همچنان موفق شد در سایر زمینه ها بر فضای Tier 2 تسلط یابد.

بهای خوش بینی

متصل: آربیتروم چیست؟

علاوه بر این، طبق گفته دیفای لاما، TVL Optimism از 540 میلیون دلار به 500 میلیون دلار در 30 روز گذشته کاهش یافته است. این کاهش TVL بر درآمد این ارز دیجیتال نیز تأثیر گذاشت که طبق داده های Token Terminal در مدت مشابه 3.3 درصد کاهش یافت.

به گفته Dune Analytics، اگرچه TVL و درآمد Optimism همچنان رو به کاهش بود، اما توانست از نظر مصرف گاز (کارمزد گاز یا هزینه تراکنش) از سایر L2 ها پیشی بگیرد. این راه حل لایه 2 حتی توانست در این زمینه بهتر از Arbitrum عمل کند.

خوش بینی چیست؟

نمودار کل گاز مورد استفاده در خوش بینی

یکی از دلایل افزایش مصرف گاز در اتریوم [ETH] می توان آن را به این واقعیت نسبت داد که کاربران توانستند با استفاده از Optimism مقدار زیادی از ETH را ذخیره کنند.

همانطور که از نمودار زیر می بینید، میزان پس انداز مصرف کنندگان با استفاده از خوش بینی در معاملات خود همچنان در حال رشد است. در زمان نگارش این مقاله، این پروتکل Lab2 تا 98.6 درصد صرفه جویی را برای کاربران خود فراهم کرده است.

خوش بینی بخر

اما این تحولات کمکی به فعالیت زنجیره خوش بینی نکرد. در 30 روز گذشته سرعت و رشد شبکه کاهش یافته است. این داده ها نشان می دهد که تعداد دفعاتی که ارز دیجیتال OP معامله شده است به طور قابل توجهی کاهش یافته است. از سوی دیگر، رشد شبکه در حال کاهش بود و نشان داد که تعداد آدرس‌های اپراتورهای جدید در حال کاهش است.

وضعیت توکن خوش بینی

خوش بینی باید توجه را به آدرس های جدید جلب کند تا به افزایش قیمت کمک کند. با این حال، این امر بعید به نظر می رسد زیرا فعالیت توسعه شبکه کند شده است. این به این معنی است که شانس کمتری وجود دارد که به‌روزرسانی یا تبلیغات جدید موفق به جذب آدرس‌های جدید شود.

تحلیلی از خوش بینی

نمودار فعالیت توسعه در خوش بینی

در زمان نگارش این مقاله، Optimism با قیمت 0.946 دلار معامله می شد. قیمت آن در 30 روز گذشته 8.87 درصد کاهش داشته است. این امر تسلط ارزش بازار Op را در همان دوره کاهش داد. در زمان انتشار، OP 0.02٪ از کل بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.