منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • خریداران بیت کوین در سال 2019 سود ثبت کردند. پرش به سطوح بالاتر؟

خریداران بیت کوین در سال 2019 سود ثبت کردند. پرش به سطوح بالاتر؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
خریداران بیت کوین در سال 2019 سود ثبت کردند. پرش به سطوح بالاتر؟

در حالی که افزایش اخیر قیمت بیت کوین گروه جدیدی از سرمایه گذاران را وارد منطقه سود کرده است، به نظر می رسد که عبور ارز دیجیتال از یک سطح مقاومت کلیدی به طور بالقوه می تواند پتانسیل جهش به سطوح بالاتر را فراهم کند.

بر اساس گزارش CryptoPotito، بیت کوین به افزایش قیمت اخیر خود در این هفته ادامه داد و در ساعات معاملات صبح دوشنبه در آسیا به بالاترین سطح خود در سال جدید رسید.

به دنبال این افزایش، گروه دیگری از خریداران بیت کوین وارد منطقه سود شدند. به گفته شرکت تحلیلی Glassnode، سرمایه‌گذارانی که بیت‌کوین را در سال ۲۰۱۹ خریداری کرده‌اند، بار دیگر از زیان خارج شده‌اند. بر اساس داده های این شرکت تحلیلی، میانگین قیمت برداشت از مبادلات در سال جاری 21800 دلار بوده است.

میانگین سرمایه‌گذارانی که بیت‌کوین را در سال‌های 2020 و 2022 خریداری کرده‌اند، هنوز در منطقه زیانده هستند و برای شکستن قیمت باید به بالای 28000 دلار برسد. سرمایه گذاران در سال 2021 نیز به طور متوسط ​​ضرر می کنند و تا زمانی که بیت کوین به سطح 38000 دلار نرسد، رنگ سود را نخواهند دید.

خریداران بیت کوین در سال 2019 سود ثبت کردند.  جهش به 25 هزار دلار؟
میانگین قیمت برداشت بیت کوین از مبادلات در سال

بیت کوین در تلاش است تا از یک سطح فنی مهم عبور کند

Glassnode همچنین در گزارش خود اشاره می کند که میانگین قیمت برداشت بیت کوین از صرافی های Coinbase و Binance بسیار بالاتر از میانگین کلی است.

قیمت واقعی یک بیت کوین برداشت شده از این دو صرافی 21000 دلار بود، در حالی که میانگین قیمت کلی یک بیت کوین برداشت شده از صرافی ها 16700 دلار بود.

علاوه بر این، قیمت بیت کوین به میانگین متحرک 200 هفته ای خود نزدیک می شود که یک سطح فنی کلیدی است. میانگین متحرک اکنون 24835 دلار است.

میانگین متحرک 200 هفته ای یک حوزه حمایتی بلندمدت مهم در چرخه های کلیدی گذشته بوده است. با این حال، قیمت بیت کوین در این دوره نزولی به زیر این خط رسید و نتوانست به سطح حمایت بازگردد.

با این حال، بیت کوین توانست سطح قیمت واقعی خود را که در حال حاضر 19777 دلار است، دوباره به دست آورد. قیمت تحقق یافته، ارزش کل بیت کوین ها به قیمتی است که با آن خریداری شده اند تقسیم بر تعداد بیت کوین های در گردش. این شاخص را می توان تخمینی از مبلغی دانست که همه فعالان بازار (به طور متوسط) برای خرید بیت کوین خود پرداختند.

با ادامه افزایش قیمت بیت کوین و رسیدن به بالاترین سطح خود در سال 2023، احساسات بازار همچنان در محدوده مثبت باقی می ماند.

خریداران بیت کوین در سال 2019 سود ثبت کردند.  جهش به 25 هزار دلار؟
شاخص ترس و طمع بیت کوین در 30 ژانویه به 61 امتیاز رسید و وارد محدوده حرص و طمع شد.

بیت کوین در مرز 24 هزار دلار

بر اساس داده‌های CoinGeek، قیمت بزرگترین ارز دیجیتال بازار در معاملات صبح دوشنبه به ۲۳۹۹۵ دلار رسید. این بالاترین قیمتی بود که بیت کوین از اواسط آگوست با آن معامله شد. آخرین بار بیش از 24000 دلار ارزش داشت.

با این حال، در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین پس از افت منفی 0.6 درصدی در 24 ساعت گذشته، در 23215 دلار بسته می شود، در حالی که طی ماه گذشته شاهد افزایش 40.2 درصدی بوده است.

همچنین ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال پس از افت 1.09 درصدی در روز گذشته به 1.05 تریلیون دلار کاهش یافت.