منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • خالق پولکادات: ارز دات دیگر یک اوراق بهادار نیست

خالق پولکادات: ارز دات دیگر یک اوراق بهادار نیست

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
خالق پولکادات: ارز دات دیگر یک اوراق بهادار نیست

بنیاد وب 3 که شرکت مادر و سازنده دو بلاک چین پولکادات و کوساما است، در مقاله ای اعلام کرد که ارز دیجیتال DOT نوعی نرم افزار است و دیگر یک امنیت محسوب نمی شود.

به گزارش والکس و به نقل از beincrypto، “بنیاد وب 3” ادعا می کند که پس از سه سال تعامل مستمر با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، این ارز دیجیتال دیگر به عنوان یک اوراق بهادار شناخته نمی شود. این شرکت در توییتی اعلام کرد:

توکن بومی Polkadata (DOT) که در ابتدا به عنوان یک اوراق بهادار عرضه و فروخته می شد، پس از تغییر ماهیت دیگر امنیتی نیست و اکنون به عنوان نرم افزار شناخته می شود.

یک پست وبلاگ نوشته شده توسط دانیل شوئنبرگر، مدیر امور حقوقی در بنیاد Web3، پیشرفت این پرونده را شرح می دهد. طبق این مقاله، پولکادات در ابتدا باور نداشت که ارز نقدی به عنوان یک اوراق بهادار شناخته شود و سپس همکاری گسترده ای را با SEC برای رعایت کامل قوانین فدرال مربوطه آغاز کرد.

در نوامبر 2019، تنها چند ماه قبل از راه‌اندازی شبکه Polkadata، مرکز استراتژیک SEC برای فناوری مالی و نوآوری (FinHub) چارچوبی را برای تجزیه و تحلیل ماهیت سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال منتشر کرد. در این چارچوب، تقریباً تمام دارایی‌های دیجیتالی که توکن‌های خود را به قصد افزایش سرمایه فروخته‌اند، اوراق بهادار محسوب می‌شوند.

با این حال، این چارچوب اجرایی فضایی را برای تغییر ماهیت و تجدید ارزیابی دارایی که در ابتدا اوراق بهادار محسوب می‌شد، باز می‌گذاشت.

این امر بنیاد Web 3.0 را بر آن داشت تا مذاکرات را با SEC آغاز کند. این شرکت طی سه سال آینده کلیه قوانین و مقررات مربوط به این حوزه را رعایت می کند.

شوئنبرگر اذعان کرد که تجربه این شرکت در تعامل با SEC مثبت بوده است و به شرکت کمک می کند تا نگرانی های تنظیم کننده ها را بهتر درک کند و راه حل های مناسب ارائه دهد.

بنیاد Web 3.0 اکنون معتقد است که TokenDot دیگر یک امنیت نیست. شونبرگر افزود:

از نظر ما، روند فعلی فروش و ارائه داده دیگر انتقال اوراق بهادار محسوب نمی شود. .DOT دیگر امنیت نیست، فقط نرم افزار است.