منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • جی پی مورگان: موسساتی که علاقه ای به ارزهای دیجیتال ندارند

جی پی مورگان: موسساتی که علاقه ای به ارزهای دیجیتال ندارند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
جی پی مورگان: موسساتی که علاقه ای به ارزهای دیجیتال ندارند

جی پی مورگان می گوید موسسات علاقه ای به ارزهای دیجیتال ندارند

با وجود بازار صعودی عظیم در سال های 2020 و 2021، بسیاری از موسسات وارد این بازار نشدند و ترجیح دادند از آن دوری کنند. این همان چیزی است که یک استراتژیست ارشد سرمایه گذاری در JP Morgan اخیراً ادعا کرد که نشان می دهد علاقه به طبقه دارایی دیجیتال از سوی چنین سرمایه گذارانی تقریباً وجود ندارد.

مهم ترین روند صعودی در بازار ارزهای دیجیتال در پایان سال 2020 آغاز شد و حدود یک سال ادامه داشت و قیمت ها به بالاترین حد خود رسید. بیت کوین در آن دوره زمانی از زیر 10000 دلار به 69000 دلار رسید و در آن زمان به یک بازار تریلیون دلاری تبدیل شد.

در طول این چرخه، گزارش‌های متعددی از ورود سرمایه‌گذاران فردی بزرگ و همچنین موسسات از جمله MassMutual، One River و سایر نهادها به بازار منتشر شد.

با این حال، جارد گراس، تحلیلگر ارشد سرمایه گذاری جی پی مورگان، فکر می کند که این علاقه یا از بین رفته یا هرگز وجود نداشته است.

او آن را افزایش نوسانات عنوان کرد و استدلال کرد که اکثر موسسات خوشحال هستند که در رالی سال گذشته وارد بازار نشدند، زیرا همه چیز در سال 2022 اتفاق افتاد و کاهش شدید قیمت‌ها پس از آن.

به عنوان یک طبقه دارایی، ارزهای دیجیتال برای اکثر سرمایه گذاران بزرگ نهادی علاقه چندانی ندارد. نوسانات زیاد است و فقدان بازده ذاتی آن را بسیار چالش برانگیز می کند. اکثر سرمایه گذاران نهادی احتمالاً با خیال راحت آهی می کشند که وارد این بازار نشده اند و احتمالاً به این زودی هم وارد این بازار نخواهند شد.

شایان ذکر است که جی پی مورگان همیشه یک رابطه مناقشه برانگیز با صنعت کریپتو داشته است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.