جهش 30 درصدی قیمت سندباکس به دلیل مشارکت با متاورس عربستان

جهش 30 درصدی قیمت سندباکس به دلیل مشارکت با متاورس عربستان

پلتفرم Metaverse “Sandbox” قرارداد همکاری با دولت عربستان سعودی امضا کرد و این منجر به افزایش قیمت توکن اصلی خود – SAND – تا 30٪ شد.

به گزارش Valx و به نقل از Bein Crypto، سباستین بورگت، یکی از بنیانگذاران Sandbox، در 7 فوریه اعلام کرد که این شرکت یادداشت تفاهمی با مقامات دولت دیجیتال عربستان سعودی (DGA) امضا کرده است.

این اعلامیه از طریق یک پست لینکدین در جریان کنفرانس فناوری LEAP 2023 در خاورمیانه اعلام شد. بورگت در ادامه افزود:

ما مشتاقانه منتظر کاوش، مشاوره و حمایت از یکدیگر برای فعال سازی متاورس هستیم!

جزئیات بیشتری در مورد مفاد این تفاهم نامه ارائه نشده است، اما تفاهم نامه ها معمولاً مقدمه ای برای مشارکت دائمی در آینده است. بورگت گفت که اطلاعات بیشتر در هفته های آینده منتشر خواهد شد.

سندباکس یکی از بزرگترین پروژه های متاورس و یکی از پیشگامان آن در زمینه رمزنگاری به حساب می آید. اما در بازار نزولی سال گذشته، قیمت سندباکس به شدت متضرر شد و تعداد کاربران آن کاهش یافت. با این حال، این پلتفرم از توسعه و بهبود متوقف نشده است.

آمارها نشان می دهد که بیش از 300 آژانس و استودیو در حال حاضر به برندها کمک می کنند تا سندباکس را اتخاذ کنند که از سال گذشته چهار برابر شده است. بیش از 400 برند به سندباکس پیوسته اند و آن را برای همگامی با موج فرهنگ وب 3.0 انتخاب کرده اند. غول‌های بزرگ سرگرمی مانند آتاری، یوبی‌سافت و گروه موسیقی وارنر، زمین‌های مجازی بزرگی را در این ابر جهان خریداری کرده‌اند.

طبق آمار وب‌سایت Crunchbase، Sandbox در چهار دور جمع‌آوری سرمایه در سال‌های 2020 و 2021، 95 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

انتشار خبر همکاری با عربستان باعث افزایش شدید قیمت سندباکس شد، اما قیمت فعلی سندباکس هنوز با بالاترین قیمت خود فاصله دارد.

قیمت ماسه سنگ در ماه گذشته 82 درصد افزایش یافته است. تحلیلگران انتظار دارند که پروژه های Metaverse بهبود سریعی را تجربه کنند.