منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • توکن بایننس کوین سوزی چیست و چگونه کار می کند؟

توکن بایننس کوین سوزی چیست و چگونه کار می کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
توکن بایننس کوین سوزی چیست و چگونه کار می کند؟

ثبت نام رمز خودکار بایننس کوین چیست و چگونه کار می کند؟

بایننس کوین و نقش آن در اکوسیستم بلاک چین

قبل از اینکه به توکن سوزاندن بایننس کوین و نحوه عملکرد آن بپردازیم، به طور خلاصه بایننس کوین را معرفی می کنیم. بایننس کوین ارز دیجیتال بومی اکوسیستم بایننس است. بایننس کوین که در سال 2017 راه اندازی شد، ابتدا به عنوان یک توکن ERC-20 روی بلاک چین اتریوم با مجموع عرضه 200 میلیون عرضه شد. در سال 2019، بایننس شبکه اصلی خود را راه اندازی کرد و تمام توکن های بایننس کوین را به زنجیره BNB منتقل کرد.

زنجیره BNB از دو بلاک چین تشکیل شده است که هر دو توسط BNB تغذیه می شوند:

BNB Beacon Chain: که قبلا بایننس چین نامیده می شد، این بلاک چین عملکردهای مدیریتی زنجیره BNB مانند رای دادن و شرط بندی را انجام می دهد.

زنجیره هوشمند بایننس (BSC): این بلاک چین زمانی که به عنوان زنجیره هوشمند بایننس شناخته می شد، از ماشین مجازی اتریوم برای پشتیبانی از قراردادهای هوشمند استفاده می کند و کاملاً با برنامه های غیرمتمرکز اتریوم (DApps) سازگار است.

بایننس Native Coin اکنون بخشی ضروری از اکوسیستم بایننس است. شبکه بایننس از آن برای تقویت عملیات صرافی های Binance و Binance.US، از جمله سایر برنامه های کاربردی ساخته شده بر روی زنجیره BNB استفاده می کند، مانند:

تعویض پنکیک

بدون معاوضه

تعویض IP

DEX Finance

اهرم باز

اینها تنها تعدادی از بسیاری از برنامه های غیرمتمرکز (dApps) ساخته شده بر روی بلاک چین BNB هستند. بایننس همچنین بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال از نظر حجم معاملات است و یکی از محبوب ترین صرافی ها در جهان است.

سوزاندن توکن چیست؟

سوزاندن توکن زمانی است که یک پروژه ارز دیجیتال برخی از سکه های خود را از بین می برد. اغلب برای کاهش عرضه در گردش و افزایش ارزش سکه های باقی مانده. سکه ها با یک کلید خصوصی ناشناخته به یک کیف پول رمزنگاری غیرقابل دسترسی ارسال می شوند، به این معنی که دیگر هرگز نمی توانند خرج شوند.

سوختگی نشانه اغلب هر سه ماه یکبار یا هر شش سال یکبار اتفاق می افتد. به عنوان مثال، بایننس متعهد می شود که هر سه ماه یک بار سکه های بایننس را بسوزاند تا زمانی که 100 میلیون بایننس کوین از بین برود. این باعث می شود که عرضه کل 100 میلیون بایننس کوین ثابت بماند.

بلاک چین ها و پروتکل های رمزنگاری به دلایل مختلف به طور دوره ای توکن ها را متعهد می کنند، از جمله:

 • کاهش سکه در گردش و افزایش قیمت باقیمانده سکه
 • توکن هایی که دیگر مورد نیاز نیستند را نابود کنید
 • برای نشان دادن حسن نیت و پیروی از نقشه راه پروژه
 • برای مقابله با تورم این توکن
 • برای تولید بلوک های جدید در شبکه هایی که از نشانه های اثبات رکورد برای بلوک های جدید استفاده می کنند
 • توکن Sozi روی بایننس کوین چگونه است؟

مکانیسم سوزاندن توکن بایننس کوین در زیر توضیح داده شده است:

موتور سوزاندن زمان واقعی (BEP-95)

اولین مورد مکانیسم سوزاندن توکن بایننس (BEP)-95 است. از طریق مکانیسم BEP-95، بایننس کوین بلافاصله کارمزد تراکنش های صرف شده در چین هوشمند بایننس را می سوزاند. پس از ارتقاء زنجیره هوشمند BNB در سال 2021، موتور BEP-95 همچنان به سوزاندن حدود 860 سکه بایننس در روز ادامه می دهد. مدیر عامل بایننس چانگ پنگ ژائو BEP-95 را برای سرعت بخشیدن به نرخ سوزاندن توکن بایننس کوین پیاده سازی کرد. مکانیسم سوزاندن توکن BEP-95 یک جریان ثابت از سکه های بایننس را فراهم می کند تا با سوزاندن بخشی از هزینه های تراکنش جمع آوری شده با اعتبارسنجی هر بلوک، سوزانده شوند.

مکانیزم BEP-95 کاملاً به شبکه چین هوشمند بایننس وابسته است، بنابراین پس از رسیدن به هدف 100 میلیون توکن سوزانده شده، به توکن کردن بایننس کوین ادامه خواهد داد. پیشرفت توکن سوزاندن BEP-95 را می توان از طریق ربات BNB Burns Tracker در توییتر ردیابی کرد:

ربات توییتر ردیاب توکن بایننس

ربات توییتر ردیاب توکن بایننس

ذخیره خودکار توکن سه ماهه

روش دوم، رایت فصلی برنامه ریزی شده بایننس است. در این سوختگی های توکن مقدار مشخصی BNB از بازار آزاد خریداری و معدوم می شود. اولین سوزاندن توکن در اکتبر 2017 انجام شد و 986000 سکه بایننس سوزانده شد. سوزاندن توکن سه ماهه با استفاده از سود بایننس انجام می شود و از قبل اعلام می شود. مقدار مشخصی از بایننس کوین که باید سوزانده شود بر اساس عوامل مختلفی از جمله سودآوری کلی، عرضه در گردش بایننس کوین و تعداد بلوک های تولید شده در هر سه ماهه است. از زمان آخرین سوزاندن توکن بایننس در آوریل 2022، در مجموع 1,839,786,261 سکه بایننس سوزانده شده است:

ثبت نام خودکار توکن فصلی بایننس کوین

ثبت نام رمز خودکار بایننس کوین چیست؟

ثبت نام خودکار توکن بایننس کوین در کنار راه اندازی و تغییر نام تجاری بایننس چین و زنجیره هوشمند بایننس در زنجیره BNB ایجاد شد. به گفته بایننس، مکانیزم سوزاندن خودکار برای به حداکثر رساندن ارزش توکن بایننس کوین و ارائه یک برنامه رشد بلندمدت پایدار و مطمئن برای اکوسیستم بایننس کوین طراحی شده است. بایننس سوزاندن توکن بایننس کوین را به صورت فصلی بر اساس حجم تراکنش بایننس کوین در صرافی خود انجام می دهد. با این حال، سوزاندن توکن های سه ماهه با سوزاندن توکن خودکار بایننس در دسامبر 2021 جایگزین شد. سوزاندن توکن خودکار همچنان به صورت فصلی انجام می شود، اما دیگر صرفاً بر اساس حجم معاملات بایننس نیست.

مکانیسم سوزاندن رمز خودکار BNB به دو عامل زیر بستگی دارد تا مقدار سکه های بایننس را تنظیم کند:

 • قیمت سکه بایننس
 • تعداد بلاک های تولید شده در Binance Smart China در هر فصل

به گفته بایننس، مکانیسم‌های جدید ذخیره توکن BNB شفافیت بهتری را ارائه می‌کنند و نسبت به روش ذخیره توکن سه ماهه قبلی قابل پیش‌بینی‌تر هستند. به گفته تیم بایننس، مکانیسم جدید سوزاندن خودکار به تثبیت قیمت بایننس کوین و محافظت از آن در برابر نوسانات بزرگ کمک می کند.

ذخیره خودکار توکن بایننس کوین چگونه کار می کند؟

از نقطه نظر فنی، بایننس کوین خودکار توکن Burn از اطلاعات زنجیره هوشمند BNB برای محاسبه ارزش بایننس کوین استفاده می کند. میزان سوزاندن توکن نیز تحت تأثیر پویایی عرضه و تقاضا قرار می گیرد، به این معنی که وقتی قیمت BNB کاهش می یابد، نرخ سوزاندن توکن افزایش می یابد. همانطور که قبلا ذکر شد، سوزاندن توکن ها ارزش ارز دیجیتال را افزایش می دهد. سوزاندن رمز خودکار BinanceCoin به گونه ای طراحی شده است که مستقل از حجم معاملات BinanceCoin در Binance (که قبلا تنها پایه آن بود) باقی بماند. این امر برای اطمینان از قابل تایید بودن، عینی و شفاف بودن فرآیند بایننس کوین است. هدف این است که وقتی توکن ها به 100 میلیون رسید، سوزاندن توکن ادامه پیدا کند. این به طور خودکار با استفاده از فرمول زیر انجام می شود:

فرمول محاسبه مقدار BNB برای سوزاندن

فرمول محاسبه مقدار BNB برای سوزاندن

در معادله بالا، B نشان دهنده مقدار کل BNB برای سوزاندن و N نشان دهنده تعداد بلوک های تولید شده در زنجیره هوشمند BNB در طول سه ماهه است. میانگین زمان بلوک 3 ثانیه است که تعداد تقریبی بلوک های تولید شده در ساعت در هر 1200 بلوک را تعیین می کند. محاسبه استاندارد مقدار N تقریباً 2592000 بلوک را به دست می دهد. این مقدار می تواند بسته به اینکه دقیقاً چند روز در ماه در یک فصل مشخص وجود دارد متفاوت باشد.

P میانگین قیمت BNB در آن لحظه است. میانگین قیمت از 10٪ تا 20٪ در روز متغیر است، و مقدار متوسط ​​با نمونه گیری بر اساس یک ارائه دهنده اوراکل پذیرفته شده، مانند Chainlink، برای Binance Smart China تعیین می شود. این کار معمولاً هر 10000 بلوک انجام می شود و تولید آن حدود 8.3 ساعت طول می کشد.

K در ابتدا روی 1000 تنظیم شده است و یک لنگر قیمت ثابت است. ارزش آن در معرض تغییر است و تا حد زیادی به جامعه چین هوشمند Binance بستگی دارد. اعضا می توانند یک پیشنهاد BEP ارسال کنند و همچنین به به روز رسانی این مقدار رای دهند.

سوزاندن توکن فصلی سکه بایننس

مکانیسم ذخیره سه ماهه توکن قدیمی به ذخیره خودکار سه ماهه توکن تغییر یافته است. ثبت نام خودکار توکن به همان هدف دست می یابد، اما کارآمدتر و شفاف تر است. نمودار زیر نرخ سوزاندن توکن خودکار سه ماهه بایننس کوین را برای میانگین قیمت های مختلف BNB نشان می دهد:

رابطه بین قیمت و مقدار BNB که انتظار می رود سوزانده شود

فرمول محاسبه مقدار BNB برای سوزاندن

چگونه تاریخچه رمز خودکار بایننس کوین را بررسی کنیم؟

تاریخچه خودسوختن توکن BNB قابل ردیابی است. وب سایت یک رکورد از تمام سوزاندن توکن های قبلی، از جمله جزئیات هر سوزاندن توکن را حفظ می کند:

تاریخچه سوختگی توکن BNB

تاریخچه سوختگی توکن BNB

به عنوان مثال، اگر روی آخرین توکن ذخیره شده یعنی ذخیره شماره 21 کلیک کنیم، می توانیم جزئیات زیر را مشاهده کنیم:

جزئیات سوزاندن رمز سکه بایننس شماره 21

بنابراین چقدر بایننس کوین تا کنون سوزانده شده است؟ تا به امروز، تعداد کل سکه های بایننس سوزانده شده 42,028,499.28 است. بر اساس اطلاعات قیمت فعلی، این مبلغ معادل 13,070,304,917.03 دلار است. همچنین می‌توانید مقادیر و جزئیات رویدادهای سوزاندن توکن بایننس کوین را ردیابی کنید.

سوزاندن توکن BNB بعدی چه زمانی است؟

آخرین سوزاندن توکن بایننس کوین در 13 اکتبر 2022 اتفاق افتاد و 2,060,319.17 سکه بایننس یا 640,759,209 دلار از طریق سوزاندن توکن خودکار از بین رفت. هنوز تاریخ مشخصی برای سوزاندن توکن 22 وجود ندارد، اما انتظار می‌رود که بین 16 تا 20 ژانویه 2023 انجام شود. چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس معمولاً تاریخ فروش توکن بایننس کوین را در توییتر اعلام می‌کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.