منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تورم دسامبر آمریکا در روز پنجشنبه اعلام می شود. انتظار چه تغییراتی برای بیت کوین داشته باشیم؟

تورم دسامبر آمریکا در روز پنجشنبه اعلام می شود. انتظار چه تغییراتی برای بیت کوین داشته باشیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تورم دسامبر آمریکا در روز پنجشنبه اعلام می شود. انتظار چه تغییراتی برای بیت کوین داشته باشیم؟

روز پنجشنبه هفته جاری ساعت 17:00 به وقت تهران، نرخ تورم آمریکای گذشته ما اعلام می شود. برخی از تحلیلگران می گویند که اگر نرخ تورم در این دوره کمتر از حد انتظار کارشناسان باشد، بیت کوین می تواند تا 20000 دلار افزایش یابد.

با توجه به CryptoPotito، از زمان اوج تورم (CPI) در ایالات متحده در ژوئن 2022 (ژوئن)، این شاخص کلیدی اقتصاد رو به کاهش بوده است. از 9.1 درصد در ژوئن به 7.1 درصد در نوامبر کاهش یافته است.

تورم دسامبر آمریکا در روز پنجشنبه اعلام می شود.  انتظار چه تغییراتی برای بیت کوین داشته باشیم؟
تغییرات در تورم 12 ماهه ایالات متحده از آغاز سال 2021.

طبق معمول، نرخ تورم جدید در ایالات متحده می تواند بر تصمیمات نرخ بهره بانک مرکزی آن کشور تأثیر بگذارد. در سال 2022 نرخ سود بانکی در این کشور با افزایش های متعدد بانک مرکزی به 4.5 درصد رسید. حتی در حال حاضر، منطقی است که انتظار افزایش دوباره نرخ در این کشور در سال 2023 را داشته باشیم. با این حال پیش بینی می شود که نرخ رشد در سال جدید به تدریج کاهش یابد.

دفتر بانک مرکزی آمریکا در کلیولند انتظار دارد تورم ماهانه در آن کشور معادل 0.5 درصد و تورم نقطه به نقطه در این ماه بالای 6 درصد باشد. با این حال بلومبرگ برآورد دیگری دارد و می گوید تورم ماهانه در این مدت معادل 0.3 درصد و تورم نقطه به نقطه 5.7 درصد خواهد بود. با این حال برآورد بلومبرگ بالاترین افزایش تورم را در ماه دسامبر در 41 سال گذشته نشان داد.

کارشناسان بلومبرگ در گزارش خود می نویسند:

بهبود نرخ تورم در آمریکا نتیجه افزایش نرخ بهره بانکی توسط بانک مرکزی نیست، بلکه این مشکل را می‌توان با پایان سیاست‌های ضدکرونا (بازگشایی مشاغل) چین و پایین بودن رکورد آن توجیه کرد. دمای هوا در زمستان امسال کاهش قیمت انرژی در بازارهای جهانی انتظار افزایش تورم در آینده نزدیک را به میزان قابل توجهی کاهش داده و دو سویه بودن تورم را بیش از پیش نشان می دهد. ادامه این روند ممکن است شواهدی برای بانک مرکزی آمریکا نیز داشته باشد که باید قبل از تصمیم گیری برای جلوگیری از افزایش یا حتی کاهش نرخ سود بانکی در این کشور به آنها توجه کند.

پس از گذشت 10 روز از آغاز سال 2023، بیت کوین عملکرد نسبتاً قابل قبولی داشته و در این مدت حدود 1000 دلار افزایش داشته است. برای اولین بار در 30 روز گذشته قیمت این ارز دیجیتال به بالای 17 هزار دلار رسید.

تورم دسامبر آمریکا در روز پنجشنبه اعلام می شود.  انتظار چه تغییراتی برای بیت کوین داشته باشیم؟
نمودار یک روزه قیمت بیت کوین.

ایده تعطیلات آخر هفته برای بیت کوین با توجه به اعلامیه های تورمی دوره های گذشته منطقی است. در واقع، برخی از تحلیلگران می گویند که اگر نرخ تورم دسامبر کمتر از حد انتظار باشد، بیت کوین می تواند به 20000 دلار برسد. به خصوص اگر بازار سهام ایالات متحده در همان زمان افزایش یابد.