منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تله خرس چیست؟ آشنایی با تله خرس در ارز دیجیتال

تله خرس چیست؟ آشنایی با تله خرس در ارز دیجیتال

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تله خرس چیست؟ آشنایی با تله خرس در ارز دیجیتال

تله خرس یک مفهوم برای معامله گران بازار کریپتو است. چه زمانی این اصطلاح و برای کدام گروه استفاده می شود؟ گروهی که فکر می‌کنند بازار نزولی است و بنابراین وقتی اشتباه می‌کنند و بازار همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد، موقعیت فروش باز می‌کنند. برعکس، این داستان در بازار گاو نر اتفاق می افتد و معامله گران در دام گاو نر می افتند. در بازار ارزهای دیجیتال، زمانی که یک معامله گر جهت نمودار سهام را نزولی تشخیص می دهد، موقعیت کوتاهی را روی آن باز می کند تا از روند نزولی آن سود کند. با تمام این تفاسیر ممکن است پیش بینی ها و تحلیل ها درست نباشد و معامله گر سرمایه خود را در دام خرس از دست بدهد. در این مقاله وبلاگ Valx در مورد تله خرس بیشتر توضیح می دهیم، با ما همراه باشید.

آشنایی با تله خرس

در پاسخ به اینکه تله خرس چیست، باید بگوییم که این تله معمولاً جهت اصلی روند را از چشم سرمایه گذاران پنهان می کند. این تله وانمود می کند که حرکت در نمودار سهام باید نزولی باشد در حالی که در واقعیت اصلا چنین نیست.سرمایه گذاران و معامله گران معمولاً برای کسب سود و تغییرات قیمت وارد معاملات فروش می شوند. زیرا به تغییر روند بازار اعتقاد دارند. تله خرس باعث می شود روند بازار تغییر نکند یا حتی اگر تغییر کند، دوباره به سمت بالا برمی گردد.

گاهی حتی صاحبان سهام و ارزهای دیجیتال نیز در این دام گرفتار می شوند. آنها فکر می کنند روند صعودی یک سهم به پایان رسیده است و دارایی های خود را می فروشند، اما پس از مدتی متوجه می شوند که این روند ادامه دارد و سودهای آتی را از دست می دهند. در هر صورت این تله باعث ضرر و زیان معامله گران می شود و گاه دارایی آنها را به خطر می اندازد و گاه مانع از کسب سود بیشتر می شود.

اگر جزو فعالان بازار ارزهای دیجیتال هستید، باید از تحلیل تکنیکال و ابزارهای تحلیل فاندامنتال برای تشخیص روند سهام استفاده کنید و سپس با آگاهی کامل وارد بازار شوید تا از تله خرس یا گاو در امان بمانید.

برای تحلیل فاندامنتال یا تحلیل فاندامنتال باید اخبار مربوط به ارزهای دیجیتال یا سهام را دنبال کنید و برای تحلیل تکنیکال می توانید از اندیکاتورهای مختلفی مانند RSI یا شاخص های حجم استفاده کنید تا در تله ای نیفتید.

برای جلوگیری از تله خرس، مطمئن شوید که چندین روش معاملاتی مختلف را که احتمال درستی در روش معاملاتی شما دارند، بگنجانید. به عنوان مثال، به طور همزمان از الگوهای عمل قیمت استفاده کنید، از ابزار فیبوناچی استفاده کنید و داده های شاخص های مختلف را در نظر بگیرید تا بتوانید تغییر روند را در نمودار به درستی حدس بزنید.

تله خرس چگونه کار می کند؟

خرس معامله‌گری است که انتظار دارد بازار بر اساس پیش‌بینی‌هایش پایین‌تر رود. برای استفاده از روند نزولی بازار، موقعیت های فروش باز می کند. برای باز کردن یک موقعیت کوتاه، معامله‌گر مقداری دارایی را از صرافی‌ها وام می‌گیرد. حالا او این دارایی ها را می فروشد تا زمانی که روند نزولی تا یک نقطه خاص ادامه پیدا کرد، دوباره آنها را بخرد. بر این اساس از این کار سود می برد و اگر پیش بینی اش اشتباه باشد، سرمایه اش نیز در خطر است. اگر در تله خرس گرفتار شدید، بهتر است در همان ابتدا با بررسی دقیق بازار پوزیشنی را که باز کرده اید ببندید تا دیگر متضرر نشوید.

از تله خرس اجتناب کنید

راه حل هایی برای جلوگیری از تله خرس؟

راه حل های زیر به شما کمک می کند از تله خرس جلوگیری کنید:

تله خرس و تله گاو

تله خرس و تله گاو شبیه هم هستند. زیرا هر دو شامل یک سیگنال نادرست هستند که نشان دهنده شکست روند و به دنبال آن بازگشت به روند اولیه است. در هر دو مورد، سرمایه گذار یا معامله گر متحمل ضرر کوتاه مدت می شود. تفاوت بین تله خرس و تله گاو در این است که جهت روندها و معکوس ها برعکس است.

تله خرس: پس از یک روند صعودی، افت ناگهانی به زیر سطح حمایت کلیدی، سیگنال نزولی کاذب ارسال می کند و معامله گران را به فروش می خواهد و پس از آن قیمت دوباره به سمت بالا حرکت می کند.

تله گاو نر: پس از یک روند نزولی، شکست ناگهانی قیمت بالاتر از سطح مقاومت کلیدی، یک سیگنال صعودی کاذب ارسال می‌کند و معامله‌گران را وسوسه می‌کند که طولانی مدت و به دنبال آن یک معکوس نزولی ایجاد کنند.

تله خرس ارز دیجیتال; آغاز شکست

تله خرس می تواند در همه انواع بازارهای دارایی، از جمله سهام، معاملات آتی، اوراق قرضه و ارزها رخ دهد و محدود به بازار ارزهای دیجیتال نیست. پس آگاهانه در هر بازار مالی قدم بردارید. این تله ها می توانند به شکل یک اصلاح بازار صعودی در میانه یک روند نزولی کلی باشند.

تله خرس بسیاری از معامله گران را در آستانه شکست قرار می دهد. این تله حتی باعث می شود بیشتر دارایی و سرمایه خود را از دست بدهید. اگر نمی خواهید در این دام بیفتید، دانش و آگاهی خود را از بازار افزایش دهید و با ابزارهای مختلف تحلیلی آشنا شوید. در این مقاله از والکس سعی کرده ایم هر آنچه که باید در مورد این تله بدانید را با شما به اشتراک بگذاریم.