تعداد نهنگ های دوج کوین افزایش یافته است

تعداد نهنگ های دوج کوین افزایش یافته است

تعداد نهنگ های دوج کوین در روزهای اخیر 5.13 درصد افزایش یافته است و شش نهنگ جدید با خرید 620 میلیون توکن دوج به این گروه پیوسته اند.

با توجه به Valx و به نقل از Cryptoglobe، تعداد آدرس هایی که دارای تعادل بین 100 میلیون تا 1 میلیارد Dogecoin (DOGE) هستند، افزایش یافته است. به گفته علی مارتینز، تحلیلگر بلاک چین، این شش نهنگ ارز دیجیتال 37.6 میلیون دلار داج کوین به کیف پول خود اضافه کردند.

قیمت Dogecoin در زمان نوشتن 0.06 دلار است. این ارز از ابتدای سال جاری تاکنون 64 درصد ارزش خود را از دست داده است. تحولات نامطلوب در فضای ارزهای دیجیتال در کنار شرایط نامطلوب اقتصاد کلان و جنگ روسیه و اوکراین از دلایل اصلی این کاهش قابل توجه است.

این میم سکه حامی معروفی مانند ایلان ماسک دارد که به گفته خودش متعهد به حمایت از این ارز از هر طریق ممکن است. همچنین شرکت خودروسازی تسلا که متعلق به ماسک است، از Dogecoin به عنوان یکی از روش های پرداخت برای فروش محصولات خود استفاده می کند.

Dogecoin در دسامبر 2013 توسط بیلی مارکوس و جکسون پالمر راه اندازی شد. این سکه در ابتدا با انگیزه طنز و به عنوان یک ارز اینترنتی «مفرح و دوستانه» به بازار عرضه شد. این ارز دیجیتال غیرمتمرکز و همتا به همتا دارای آدرسی به نام دوج است که از الگوهای رفتاری اینترنتی الهام گرفته شده و از نژاد شیبا اینو (نوعی سگ خانگی ژاپنی) است.

از آن زمان، محبوبیت این ارز دیجیتال به طور پیوسته در حال افزایش است. به خصوص سال گذشته حمایت افراد با نفوذی مانند ماسک و مارک کوبان از این ارز در شبکه های اجتماعی منجر به افزایش شدید قیمت آن شد.

منبع

کره رمزی