منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحلیل آنچین: بررسی سناریوهای احتمالی روند صعودی و نزولی قیمت بیت کوین

تحلیل آنچین: بررسی سناریوهای احتمالی روند صعودی و نزولی قیمت بیت کوین

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحلیل آنچین: بررسی سناریوهای احتمالی روند صعودی و نزولی قیمت بیت کوین

در حالی که معامله گران منتظر شکست نهایی قیمت بیت کوین هستند، جهش قیمت به مرز 21000 دلار در 26 اکتبر (4 نوامبر) هنوز نمی تواند به عنوان تاییدیه تبدیل شدن 20000 دلار به خط حمایت جدید برای بیت کوین در نظر گرفته شود. این جهش کوچک قیمت، چنین تحلیلگرانی را به بررسی سناریوهای احتمالی صعودی و نزولی بیت کوین سوق داده است.

به گزارش کوین تلگراف، در آخرین خبرنامه هفتگی گلاسنود، تحلیلگران یک سناریوی صعودی و یک سناریوی نزولی برای روند آینده قیمت بیت کوین ترسیم کرده اند.

بر اساس این گزارش، در یک سناریوی نزولی، فعالیت محدود این گونه تراکنش ها، رکود در رشد آدرس ها با مانده های غیر صفر و کاهش سود ماینرها منجر به ریسک (فشار) فروش بیت کوین می شود. البته، داده‌ها همچنین نشان می‌دهند که سرمایه‌گذاران بلندمدت مصمم‌تر از همیشه برای مقابله با بازار نزولی فعلی هستند.

در مقابل، سناریوی صعودی افزایش تعداد کیف پول‌های نهنگ، خروج سرمایه از صرافی‌های متمرکز و احتکار بیت‌کوین توسط سرمایه‌گذاران بلندمدت را نشان می‌دهد.

کاهش سرعت رشد آدرس های جدید

رشد چنین آدرس‌های فعالی در سراسر شبکه بیت‌کوین راکد است. کاهش تراکنش ها به معنای کاهش تعداد کاربرانی است که از شبکه استفاده می کنند و تعداد آنها افزایش می یابد. عواملی که ممکن است مانع رشد قیمت بیت کوین شوند.

نمودار تراکنش های آدرس فعال در مقابل قیمت بیت کوین
نمودار تراکنش های آدرس فعال در مقابل قیمت بیت کوین

تعداد آدرس‌های جدیدی که تعادل غیر صفر در اکوسیستم بیت کوین دارند ثابت می‌ماند. روندی که در نوامبر 2018 نیز اتفاق افتاد. توقف رشد آدرس های دارای موجودی غیر صفر در سال 2018 با افت قیمت بیت کوین همراه شد. این شاخص تا زمان بهبود قیمت در ژانویه 2019 (D 97) شروع به افزایش نکرد.

تحلیل آنچین: بررسی سناریوهای احتمالی روند صعودی و نزولی قیمت بیت کوین
نمودار آدرس های جدید با موجودی غیر صفر

فروش ماینرها می تواند باعث فشار فروش شود

در طول سال ها، بسیاری از ماینرها مقادیر زیادی بیت کوین جمع آوری کرده اند. با این حال، از زمان شروع بازار نزولی، بسیاری از ماینرها بیت کوین های خود را برای پوشش هزینه های سرمایه گذاری و عملیاتی فروخته اند.

ماینرها با فروش بیت کوین های تازه استخراج شده خود در بحبوحه افزایش هزینه های استخراج و کاهش درآمد، اهرم دهی (کاهش بدهی با فروش سهام) را انجام می دهند. گلاسنود هشدار داد:

کاهش اهرم ماینرها می تواند به تضعیف بیشتر دفتر سفارش، کاهش تاریخی تقاضا، ادامه بی ثباتی اقتصاد کلان و محدودیت های نقدینگی منجر شود.

با کاهش قیمت و سود استخراج بیت کوین، ماینرها ممکن است مجبور شوند مقدار بیشتری از ذخایر بیت کوین خود را بفروشند.

نمودار موجودی بیت کوین در کیف پول ماینرها
نمودار موجودی بیت کوین در کیف پول ماینرها

نهنگ ها بیت کوین را احتکار می کنند

برخلاف سقوط در شرایط فعلی بازار خرسی، بسیاری از نهنگ‌ها با بیش از 10000 بیت کوین احتمالاً بیشتر انباشته خواهند شد. نمودار زیر نشان می دهد که نهنگ های بازار ثانویه به احتکار بیت کوین در آوریل و سپتامبر ادامه دادند.

تحلیل آنچین: بررسی سناریوهای احتمالی روند صعودی و نزولی قیمت بیت کوین
نمودار روند انباشت بیت کوین

کاهش فشار فروش با برداشت بیت کوین از صرافی های متمرکز

برداشت بیت کوین از صرافی های متمرکز می تواند فشار ناشی از فروش فوری در بازار را کاهش دهد. کوین بیس، یکی از صرافی های متمرکز با حجم معاملات بالا، شاهد خروج بیت کوین های بزرگی بوده است. اگر خروجی فعلی بیت کوین از کوین بیس را با دوره اوج قیمت پس از مارس 2020 (اسفند 98) مقایسه کنیم، شاهد خروج بیش از 48 درصد از کل موجودی بیت کوین صرافی خواهیم بود.

گلاسنود یادداشت می کند:

کوین بیس گزارش برداشت خالص 41600 بیت کوین در مقیاس کلان را در این هفته گزارش کرد… مهم است که توجه داشته باشید که این خروجی ها بر اساس دسته بندی کیف پول های دارای رتبه برتر ما هستند و به نظر می رسد ترکیبی از بیت کوین هایی باشد که به کیف پول سرمایه گذاران و اعتماد سازمان ها سپرده شده است. حساب ها.

نمودار موجودی بیت کوین در صرافی کوین بیس موجود است
نمودار موجودی بیت کوین در صرافی کوین بیس موجود است

سرمایه گذاران به انباشت ادامه می دهند

با توجه به شاخص‌های “Realized Cap HODL Waves”، کل ثروت دلار به شکل بیت کوین که در زمان آخرین تراکنش هر سکه ارزش گذاری شده است. اکنون به طور نامتناسبی به سمت سرمایه گذاران بلندمدت بیت کوین گرایش پیدا کرده است.

سهم ثروت در سکه هایی که در سه ماه گذشته جابه جا شده اند اکنون به پایین ترین حد خود رسیده است. در مقابل، ثروتی که در سکه های قدیمی تر از سه ماه نگهداری می شود (و به طور فزاینده ای توسط سرمایه گذاران احتکار می شود) اکنون در بالاترین حد خود قرار دارد.

تحلیل آنچین: بررسی سناریوهای احتمالی روند صعودی و نزولی قیمت بیت کوین
نمودار موج بیت کوین هودل

برخی تحلیلگران بر این باورند که نوسانات کم بیت کوین در این دوره آرامش قبل از طوفان است و رشد اقتصادی و قیمت فعلی بیت کوین ممکن است اراده سرمایه گذاران (بلندمدت) را به عنوان یک عامل سودآور نشان دهد.